Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #1

Юпітер


Слайд #2
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #2

Юпі́тер — п'ята й найбільша планета Сонячної системи. Середня відстань від Юпітера до Сонця становить 5,203 а. о. (778 млн км). Разом із Сатурном, Ураном і Нептуном Юпітер класифікують як газового гіганта.


Слайд #3
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #3

Юпітер — найбільша планета Сонячної системи. Його екваторіальний радіус перевищує радіус Землі в 11,2 рази. Юпітер — єдина планета, для якої центр мас із Сонцем перебуває поза межами Сонця. Маса Юпітера в 2,47 рази перевищує сумарну масу всіх інших планет Сонячної системи, разом узятих, в 317, 8 разів — масу Землі приблизно в 1000 разів менше маси Сонця


Слайд #4
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #4

Незважаючи на свою масу, Юпітер є найшвидшою планетою Сонячної системи. Для повного обертання планеті достатньо 10 годин. Однак для того, щоб повністю облетіти Сонце Юпітер затрачає 12 років. Швидке обертання Юпітера відбувається через дію магнітного поля, а також радіацію навколо планети.


Слайд #5
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #5

У Юпітера найсильніше магнітне поле в нашій Сонячній системі. Воно в 14 разів більше, ніж на Землі. Деякі астрономи вважають, що таке поле створюється рухом металевого водню усередині планети.
Юпітер - сильне радіоджерело, що може сильно зашкодити будь-якому космічному апарату, який підлетів надто близько до «Гігантської планети».


Слайд #6
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #6

На відміну від кілець Сатурна, в кільцях Юпітера не знайдений лід.
У Юпітера 4 кільця. Найголовніше з них - залишене після зіткнення метеоритів з 4-ма супутниками (Фіва, Метіда, Адрастея і АЛЬМАТЕЯ).


Слайд #7
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #7

Юпітер має 66 супутників. 4 масивних супутника (Іо, Європа, Ганімед і Каллісто), названих «галілеєвими» супутниками, були відкриті в 1610 р. Галілео Галілеєм. Ганімед є найбільшим супутником, від краю до краю - 5262 км, що робить його більше, ніж планета Меркурій.


Слайд #8
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #8

Велика Червона Пляма — овальне утворення зі змінними розмірами, розташоване в південній тропічній зоні. Насправді це довготривалий вільний вихор (антициклон) в атмосфері Юпітера, що робить повний оберт за 6 земних. За останніх 100 років вона зменшилась майже в 2 рази.


Слайд #9
Презентація на тему «Юпітер» (варіант 18) - Слайд #9

Якщо дивитися на нічне небо, планета Юпітер - третій за яскравістю об'єкт. Найяскравішими об'єктами нашої Сонячної системи є Венера та Місяць. Однак Юпітер світить навіть яскравіше, ніж найяскравіша зірка на небосхилі - Сіріус. У хороший бінокль або маленький телескоп можна побачити білий диск Юпітера, а також його 4 яскравих супутника.


Завантажити презентацію