Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6)


Рейтинг презентації 4.33 на основі 6 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #1

Сузір'я
Городнюк Юлія 11-Б


Слайд #2
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #2

Сузір'я – одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. У менш формальному контексті термін вживається для назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.
Зорі в сузір'ї рідко мають якийсь зв'язок одна з одною. Насправді вони розташовані в нашій галактиці далеко одна від одної і лише випадково опиняються поруч, якщо їх розглядати саме з Землі. Цікавий виняток із цього правила становить група зір сузір'я Великої Ведмедиці


Слайд #3
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #3

У тривимірному просторі зірки, які ми бачимо на небесній сфері поруч, можуть бути розташовані дуже далеко один від одного. З найдавніших часів люди бачили деяку систему у взаємному розташуванні зірок і групували їх відповідно до неї в сузір'я.
Історія


Слайд #4
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #4

Протягом історії спостерігачі виділяли різну кількість сузір'їв і їх контури, а походження деяких древніх сузір'їв так і не з'ясовано до кінця. До XIX століття під сузір'ями розумілися не замкнуті області неба, а групи зірок, які нерідко перекривалися. При цьому виходило, що деякі зірки належали відразу двом сузір'ям, а деякі бідні зірками області не ставилися до будь-якого сузір'ю. На початку XIX століття між сузір'ями були проведені кордону, ліквідували "порожнечі" між сузір'ями, проте їх чіткого визначення, як і раніше не було, і різні астрономи визначали їх по-своєму.


Слайд #5
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #5

Із часом в астрономів виникла потреба однозначного визначення розташування зірок на небі. Сучасний розподіл північного неба базується на сузір'ях, які визначив грецький астроном Клавдій Птолемей.
Сучасний перелік 88 сузір'їв зафіксовано Міжнародний астрономічний союз 1922 року.
Сучасні межі сузір'їв були проведені Еженом Дельпортом 1930 року.


Слайд #6
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #6

Андромеда
сузір'я північної півкулі неба, містить одну з найвідоміших галактик — Туманність Андромеди. В середніх широтах видно влітку, восени і зимою.
Одне із стародавніх сузір'їв. Включене до каталогу зоряного неба Клавдія Птолемея Альмагест. Отримало свою назву від Андромеди — принцеси із давньогрецького міфу про Персея.


Слайд #7
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #7

Близнята
Одне з 12 сузір'їв зодіаку. Відоме з найдавніших часів.
. За однією з версій древні греки вважали сузір'я зображенням Діоскурів — Кастора і Полідевка.
У Близнятах розташовано розсіяне скупчення M35 та планетарна туманність NGC 2392.
В Україні Близнят найкраще видно пізньої осені, взимку та ранньої весни. Сонце перебуває у сузір'ї з 21 червня по 20 липня.


Слайд #8
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #8

Велика Ведмедиця - це «Великий Віз»
Сузір'я північної небесної півкулі, складається з семи великих зірок (Великий Віз) та 80 малих.
Сім великих зірок Великої Ведмедиці, що утворюють окремий астеризм, відомі під різними назвами. В Китаї, Японії і Кореї — Північним ковшем. Синоніми - Великий Ковш, Плуг, Лось, Віз, Сім Мудреців, Катафалк і Плакальниці.
До реформи українського правопису 1933 року словники подавали назву сузір'я як Віз чи Великий віз, після реформи застосовується відповідник російського терміну.
На території України спостерігається протягом цілого року.


Слайд #9
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #9

Великий Пес
сузір'я Південної півкулі неба. Відоме з давніх давен. Одне з 48 сузір'їв, включених до каталогу зоряного неба Птолемея. Великий Пес, Малий Пес та Гончі Пси є собаками мисливця Оріона.
В цьому сузір'ї знаходиться найяскравіша зірка на небі — Сіріус. Його древня шумерська назва — «собака сонця». Греки називали його просто «собака», а римляни — «собачка». Саме від цієї назви і походить назва сузір'я.


Слайд #10
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #10

Візничий
сузір'я північної півкулі зоряноого неба. Належить до 48 сузір'їв, що були описані Птолемеєм. Найяскравішою зіркою цього сузір'я є Капелла. Назва цієї зірки пов'язана із давньогрецькою богинєю Амальтеєю, яку часто зображують у подобі кози.
Сузір'я Візничого містить багато розсіяних скупчень, оскільки через нього проходить Чумацький шлях. Трьома найяскравішими скупченнями є M36, M37 та M38. Якщо вести спостереження поза містом, то усіх їх буде видно у бінокль або невеликий телескоп. В більший телескоп можна розрізнити окремі зорі. Ці скупчення знаходяться, відповідно, на відстані 4100, 4400 та 4200 світлових років та мають видиму зоряну величину 6,3, 6,2 і 7,4.


Слайд #11
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #11

Вітрила
сузір'я південної півкулі неба. Неозброєним оком у цьому сузір'ї можна розрізнити 195 зір. На території України можна спостерігати частково. Окремі яскраві зорі сузір'я Вітрил можна спостерігати над південним горизонтом починаючи з 50° півн. широти. Повна видимість на широтах південніше 34°.
Нове сузір'я. З давніх часів існувало сузір'я Корабель Арго, яке було в числі 48 сузір'їв, включених до каталогу зоряного неба Клавдія Птолемея Альмагест. За ініціативою Нікола Луї де Лакайля сузір'я Корабель Арго було розділене на три окремих сузір'я — Вітрила, Корма, Кіль.


Слайд #12
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #12

Вовк
сузір'я південної півкулі неба, розташоване між Центавром і Скорпіоном. Найяскравіша зірка має зоряну величину 2,3 m. Найкращі умови видимості в травні.
Сузір'я відоме з давніх часів як астеризм у сузір'ї Центавра.


Слайд #13
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #13

Водолій
велике зодіакальне сузір'я, розташоване між Козорогом та Рибами.
Сонце перебуває у сузір'ї Водолія з 16 лютого до 12 березня.


Слайд #14
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #14

Волопас
сузір'я північної півкулі неба. Спостерігається на всій території України, найкращі умови спостереження з лютого по серпень.
Формується великим астеризмом, який є визначальним для вигляду сузір'я. Зустрічаються різні назви астеризму — Ескімо, Повітряний Змій або Парашут.
Зоря Тау Волопаса має планету класу Гарячий Юпітер. Одна з найбільш досліджуваних екзопланет.
У сузір'ї міститься багато подвійних зір, які можна досліджувати любительським телескопом.


Слайд #15
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #15

Волосся Вероніки
сузір'я Північної півкулі неба. Займає на небі площу у 386,5 квадратного градуса й містить 64 зірки, видимі неозброєним оком, з них яскравіше 6m — 50.
Волосся Вероніки одне з небагатьох сузір'їв, що отримали назву від історичної персони — Береніки II, дружини правителя Стародавнього Єгипту Птолемея Евергета. За легендою Береніка віддала в жертву своє довге гарне волосся як жертву Афродіті на знак подяки за перемогу її чоловіка над сирійцями.
Сукупність близько розташованих зір сузір'я здавна розпізнавалась як окремий астеризм


Слайд #16
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #16

Ворон
сузір'я південної півкулі зоряного неба, розташоване сузір'ями Діви і Гідри. На території України найкращі умови видимості у квітні-травні.


Слайд #17
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #17

Геркулес
сузір'я Північної півкулі неба. П'яте за площею сузір'я з тих, що використовуються сьогодні в астрономії.
На орбітах 11 зірок сузір'я Геркулеса відкрито планети.


Слайд #18
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #18

Гідра
сузір'я південної півкулі неба. Найбільше за площею сузір'я.
Незважаючи на свої розміри сузір'я Гідри містить лише одну яскраву зорю — Альфард, яка має видиму зоряну величину 1,98. Альфард хоч і означає в перекладі з арабської «одинак» є подвійною зорею.


Слайд #19
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #19

Годинник
неяскраве сузір'я південної півкулі неба. Містить 35 зірок видимих неозброєних оком. На території України не спостерігається.


Слайд #20
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #20

Голуб
сузір'я південної півкулі неба. Розташоване на південь від сузір'їв Великого Пса і Зайця. Містить 71 зорю видиму неозброєним оком.


Слайд #21
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #21

Гончі Пси
сузір'я північної півкулі неба. Спостерігається на всій території України упродовж цілого року. Найкращі умови спостереження у квітні. Містить 57 зірок видимих неозброєним оком.


Слайд #22
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #22

Дельфін
невелике за площею сузір'я північної півкулі неба, розташоване поблизу небесного екватора.
Найкращі умови для спостережень — у червні-серпні. Видно на всій території України. Стародавня українська назва цього сузір'я — Криниця


Слайд #23
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #23

Діва
зодіакальне сузір'я, що лежить між Левом і Терезами. У сузір'ї Діви в сучасну епоху розташована точка осіннього рівнодення. Це одне з найбільших сузір'їв на небі. Його легко знайти на зоряному небі завдяки найяскравішій зірці Спіці


Слайд #24
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #24

Дракон
навколополярне сузір'я північної півкулі неба, одне з найкраще вивчених сузір'їв.
У сузір'ї міститься зірка Kepler-10, на орбіті якої підтверджено наявність планети Kepler-10b — найменшої та найближчої за розмірами до Землі екзопланети.


Слайд #25
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #25

Ерідан
сузір'я південної півкулі неба. Простягається від небесного екватора на південь до схилення -58 °. Займає на небі площу в 1137,9 квадратного градуса (6-е за площею сузір'я), містить 187 зірок, видимих неозброєним оком.
Назва сузір'я має давньогрецьке походження. В давньогрецькій міфології Еріданом називалася річка, яку іноді ідентифікують з Нілом або з По. На давньогрецьких картах сузір'я малювали як потік, що ллється із глека Водолія.


Слайд #26
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #26

Єдиноріг
екваторіальне сузір'я. Містить 146 зірок, видимих неозброєним оком. Розташоване на небі всередині зимового трикутника, утвореного зорями Сіріус, Проціон і Бетельгейзе. Спостерігається по всій території України.


Слайд #27
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #27

Жертовник
сузір'я у південній півкулі неба між сузір'ям Скорпіона і Південним трикутником. Сузір'я було відомо стародавнім грекам і перелічене серед 48 сузір'їв каталогу Птолемея "Альмагест" під назвою Курильниця.
Давні греки асоціювали це сузір'я з жертовним каменем, на якому Зевс, Посейдон і Аїд здійснили жертвопринесення перед тим, як Зевс почав десятирічну війну зі своїм батьком Кроносом.


Слайд #28
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #28

Живописець
невелике сузір'я південної півкулі, розташоване між зіркою Канопус та Магелановою туманністю, містить 49 зірок видимих неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #29
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #29

Жирафа
сузір'я північної півкулі неба, значне за площею, проте не містить якскравих зір.


Слайд #30
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #30

Журавель
сузір'я південної півкулі неба, недоступне для спостереження на території України. Найяскравіша зірка — Альнаїр (1,7 зоряної величини) — знаходиться на відстані 100 світлових років. Лежить між Південною Рибою на півночі і Туканом на півдні. Займає на небі площу в 365,5 квадратного градуса і містить 53 зірки, видимих неозброєним оком.


Слайд #31
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #31

Заєць
сузір'я Південної півкулі неба, розміщене на південь від Оріона. Містить 51 зорю, видиму неозброєним оком. Спостерігається на території України, на півдні видне найкраще.
Сузір'я Зайця відоме з стародавніх часів, включене до каталогу зоряного неба Альмагест давньогрецького астронома Клавдія Птолемея. Проте точне походження назви невідоме. Існує непідтверджена версія, що заєць є здобиччю мисливця Оріона.


Слайд #32
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #32

Змієносець
екваторіальне сузір'я. Одне з 48 сузір'їв, внесених до зоряного каталога Альмагест Клавдія Птолемея. Сонце перебуває в Змієносці з 30 листопада по 17 грудня. Попри це, в астрології Змієносець не вважається зодіакальним сузір'ям.
Змієносець зображується як чоловік, що тримає змію, розділену його тілом на дві частини, Голову Змії та Хвіст Змії, які, проте, вважають одним сузір'ям.


Слайд #33
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #33

Змія
екваторіальне сузір'я. Містить 106 зір видимих неозброєним оком. Єдине сузір'я, яке складається з двох ділянок небесної сфери, відокремлених одна від одної іншим сузір'ям Змієносця — Голова Змії і Хвіст Змії.


Слайд #34
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #34

Золота Риба
сузір'я Південної півкулі. Містить 32 зірок, видимих неозброєним оком. На території України не спостерігається.


Слайд #35
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #35

Індіанець
сузір'я Південної півкулі, містить 38 зір, видимих неозброєних оком. З території України не спостерігається.


Слайд #36
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #36

Кассіопея
сузір'я Північної півкулі неба. Містить близько 150 зір, видимих неозброєним оком. Кассіопея лежить у смузі Чумацького Шляху.
Зображення Кассіопеї із «Дзеркала Уранії», набору карток сузір'їв опублікованого у Лондоні, бл. 1825
Відомо зі стародавніх часів і включено до каталога зоряного неба Клавдія Птолемея «Альмагест». Стародавня українська назва цього сузір'я — «Борона» або «Пасіка»


Слайд #37
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #37

Кит
сузір'я Південної півкулі неба. Розташоване у т.зв. «водному» районі небесної сфери, поруч із сузір'ями Водолія, Риб і Ерідана.


Слайд #38
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #38

Кіль
сузір'я Південної півкулі неба. Містить 206 зір, видимих неозброєним оком. З території України не спостерігається.
Кіль був частиною старого сузір'я Корабель Арго, яке в 1752 за ініціативою Лакайля було поділене на три — Вітрила, Кіль і Корма.


Слайд #39
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #39

Козоріг
зодіакальне сузір'я південної півкулі неба, розташоване між Водолієм і Стрільцем. Поряд розташовані сузір'я Мікроскопа, Південної риби та Орла.
Сузір'я Козорога лежить у нижній частині екліптики 270° — 300°. Сонце перебуває в сузір'ї з 19 січня по 16 лютого, астрологія вважає часом знаку Козорога період із 22 грудня.


Слайд #40
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #40

Компас
сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 43 зірки видимих неозброєним оком.
Нове сузір'я. На стародавніх небесних атласах на місці Компаса зазвичай розташовувалася щогла сузір'я Корабель Арго, яка не виділялася, як окрема частина Корабля


Слайд #41
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #41

Корма
сузір'я південної півкулі неба. Містить 241 зорю, видиму неозброєним оком.
Нове сузір'я. З давніх часів існувало сузір'я Корабель Арго.


Слайд #42
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #42

Косинець
сузір'я у південній півкулі зоряного неба. Через нього проходять обидві гілки Чумацького Шляху. Сузір'я не містить зірок яскравіше 4,0 видимої зоряної величини, 42 зірки, видимі неозброєним оком. Видиме на півдні України.


Слайд #43
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #43

Лебідь
сузір'я північної півкулі неба. Розташоване в смузі Чумацького Шляху.
Інші назви: Північний Хрест, за аналогією з Південний Хрест. Українська народна назва: Хрест.


Слайд #44
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #44

Лев
зодіакальне сузір'я розташоване між сузір'ями Рака та Діви. Сонце перебуває в сузір'ї Лева з 10 серпня по 15 вересня


Слайд #45
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #45

Летюча Риба
сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 31 зорю, видиму неозброєним оком. З території України не спостерігається.


Слайд #46
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #46

Лисичка
сузір'я північної півкулі зоряного неба.


Слайд #47
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #47

Ліра
невелике сузір'я північної півкулі неба, що знаходиться між Геркулесом і Лебедем.


Слайд #48
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #48

Мала Ведмедиця
сузір'я у північній півкулі неба. Містить 40 зір, видимих неозброєним оком.
До реформи українського правопису 1933 року словники подавали назву сузір'я як Малий віз, після реформи застосовується відповідник латинського терміну.
Найяскравіша зірка сузір'я — Полярна.


Слайд #49
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #49

Малий Кінь
екваторіальне сузір'я північної півкулі неба. Одне з найменших сузір'їв зоряного неба. Містить усього 14 зірок видимих неозброєним оком.


Слайд #50
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #50

Малий Лев
сузір'я Північної півкулі неба. Містить 34 зорі, видимих неозброєним оком. Спостерігається на всій території України.


Слайд #51
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #51

Малий Пес
екваторіальне сузір'я.
Малий Пес містить дві яскравих зорі: Проціон, Гомейса. Проціон є однією з найяскравіших і найближчих зір.
Сузір'я не містить помітних об'єктів далекого космосу.


Слайд #52
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #52

Мікроскоп
невелике сузір'я південної півкулі неба. Лежить на південь від Козорога, на північ від Індіанця, на схід від Стрільця і на захід від Південної риби і Журавля.
Займає на небі площу в 210 квадратних градусів, містить 37 зірок, видимих неозброєним оком. Не містить зірок яскравіше 5-ї зоряної величини.
Найкращі умови видимості ввечері — у вересні-жовтні.


Слайд #53
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #53

Муха
сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 60 зір, видимих неозброєним оком. З території України не видно


Слайд #54
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #54

Насос
сузір'я південної півкулі неба. Містить 42 зорі, видимих неозброєним оком


Слайд #55
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #55

Овен
зодіакальне сузір'я.
Сонце входить у знак Овна 21 березня, відмічаючи цим день весняного рівнодення (початок весни); в сузір'я Овна воно входить 18 квітня. Найкращі умови для спостережень наприкінці літа, восени і взимку.


Слайд #56
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #56

Октант
сузір'я південної півкулі неба. Містить 56 зірок, видимих неозброєним оком. З території України не спостерігається. У сузір'ї Октанта розташований Південний полюс світу.


Слайд #57
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #57

Орел
екваторіальне сузір'я. Західна його частина лежить у східній гілці Чумацького Шляху, південніше сузір'я Стріли. Площа сузір'я 652,5 квадратних градусів, число зірок яскравіших 6m — 70. Стародавня українська назва цього сузір'я — «Дівчина з відрами»


Слайд #58
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #58

Оріон
одне з найпомітніших сузір'їв на небосхилі. Розташоване на небесному екваторі. Названо на честь грецького міфічного мисливця Оріона. Сузір'я містить багато яскравих зір, у розташуванні яких впізнається фігура людини. Оріона легко розшукати за трьома блакитними надгігантами, що утворюють астеризм Пояс Оріона.


Слайд #59
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #59

Павич
сузір'я Південної півкулі неба. Містить 79 зірок, видимих неозброєним оком.


Слайд #60
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #60

Пегас
сузір'я північної півкулі неба. Одне з найбільших за площею сузір'їв, містить 166 зірок видимих неозброєним оком.


Слайд #61
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #61

Персей
сузір'я північної півкулі неба.


Слайд #62
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #62

Південна Гідра
сузір'я південної півкулі неба, містить 32 зорі, видимих неозброєним оком. На території України не спостерігається.


Слайд #63
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #63

Південна Корона
сузір'я південної півкулі неба. Містить 40 зір, видимих неозброєним оком.


Слайд #64
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #64

Південна Риба
сузір'я південної півкулі. Містить 43 зорі, видимі неозброєним оком. Спостерігається на всій території України. Найкращі умови видимості протягом жовтня-листопада (низько над південним горизонтом).


Слайд #65
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #65

Південний Трикутник
сузір'я південної півкулі неба. Містить 32 зорі видимих неозброєним оком.


Слайд #66
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #66

Південний Хрест
сузір'я південної півкулі неба, найменше за площею серед 88 сучасних сузір'їв. З території України не спостерігається.
Південний Хрест з трьох сторін оточений сузір'ям Центавра, з півдня з ним межує Муха.


Слайд #67
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #67

Північна Корона
невелике за площею сузір'я північної півкулі неба. Найкращі умови для спостережень ввечері протягом червня—серпня.


Слайд #68
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #68

Піч
сузір'я південної півкулі неба, містить 57 зірок видимих неозброєним оком. Найкращі умови видимості ввчечері у грудні-січні (низько над південним горизонтом).


Слайд #69
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #69

Райський Птах
навколополярне сузір'я південної півкулі неба. Містить 20 зірок, видимих неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #70
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #70

Рак
зодіакальне сузір'я. Найменш помітне з 12 зодіакальних сузір'їв, можна спостерігати лише у ясну ніч між сузір'ями Лева і Близнят. Найкращі умови видимості ввечері — у березні—квітні.


Слайд #71
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #71

Риби
зодіакальне сузір'я. Умовно поділяють на "північну Рибу" (під Андромедою) і "західну Рибу" (між Пегасом і Водолієм).
У Рибах знаходиться точка весняного рівнодення. Сонце проходить через Риби з 12 березня по 18 квітня.
Найкращі умови видимості увечері — у листопаді-грудні.


Слайд #72
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #72

Рись
сузір'я північної півкулі неба, містить 92 зорі, видимих неозброєним оком. Спостерігається цілорічно.


Слайд #73
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #73

Різець
сузір'я південної півкулі неба. Містить 21 зорю, видиму неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #74
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #74

Секстант
екваторіальне сузір'я. Містить 34 зорі, видимих неозброєним оком.
Найкращі умови видимості ввечері — протягом березня-квітня.


Слайд #75
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #75

Сітка
невелике за площею сузір'я південної півкулі неба. Містить 22 зорі, видимих неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #76
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #76

Скорпіон
івденне зодіакальне сузір'я південної півкулі неба. Сонце входить у сузір'я Скорпіона — 22 листопада, але 30 листопада залишає його (з усіх зодіакальних сузір'їв у Скорпіоні Сонце перебуває найменше часу), переходячи у сузір'я Змієносця.
Найкращі умови видимості ввечері у червні-липні.


Слайд #77
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #77

Скульптор
сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 55 зірок, видимих неозброєним оком. Найкращі умови видимості увечері — протягом листопада-грудня.


Слайд #78
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #78

Столова Гора
навколополярне сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 24 зорі, видимих неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #79
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #79

Стріла
сузір'я північної півкулі зоряного неба. Містить 28 зір, видимих неозброєним оком. Найкращі умови видимості увечері — протягом липня—вересня.


Слайд #80
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #80

Стрілець
зодіакальне сузір'я, що лежить між Козерогом і Скорпіоном. Сонце входить в знак Стрільця 22 листопада, а в сузір'я — 17 грудня. Найкращі умови для спостережень у червні—липні


Слайд #81
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #81

Телескоп
сузір'я південної півкулі зоряного неба. Містить 50 зірок, видимих неозброєним оком.


Слайд #82
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #82

Телець
зодіакальне сузір'я.
Українська народна назва: Бик, Тур, Віл.
Сонце проходить через Телець з 14 травня по 21 червня. Найкращі умови для спостереження в Україні ввечері — у листопаді — грудні.


Слайд #83
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #83

Терези
зодіакальне сузір'я, що лежить між сузір'ями Скорпіона і Діви. Неозброєним оком в ньому можна виділити 83 зорі. Сонце знаходиться у сузір'ї Терезів з 31 жовтня по 22 листопада[


Слайд #84
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #84

Трикутник
сузір'я північної півкулі зоряного неба. Містить 25 зір, видимих неозброєним оком. Найкращі умови видимості у грудні-січні.


Слайд #85
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #85

Тукан
сузір'я південної півкулі неба. Містить 44 зорі, видимі неозброєним оком. З території України не видно.


Слайд #86
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #86

Фенікс
сузір'я південної півкулі неба. Містить 68 зір, видимих неозброєним оком.


Слайд #87
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #87

Хамелеон
сузір'я південної півкулі неба. Містить 31 зорю, видиму неозброєним оком.


Слайд #88
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #88

Центавр
сузір'я південної півкулі неба. Найкращі умови для спостережень у квітні-травні.
Це одне з найпівденніших сузір'їв, відомих у давнину. Спочатку до нього включали деякі зорі, з яких пізніше утворене сузір'я Південний Хрест.


Слайд #89
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #89

Цефей
сузір'я північної півкулі неба. Містить 148 зір, видимих неозброєним оком.
Найкращі умови видимості ввечері — у вересні-грудні.


Слайд #90
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #90

Циркуль
сузір'я південної півкулі неба. З території України не видно.


Слайд #91
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #91

Чаша
сузір'я південної півкулі неба. Містить 20 зір, видимих неозброєним оком. Найкращі умови видимості ввечері — у квітні-травні.


Слайд #92
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #92

Щит
сузір'я південної півкулі неба. Займає на небі площу в 109,1 квадратного градуса, містить 28 зірок, видимих неозброєним оком.
У Щиті розташовується найяскравіша частина Чумацького Шляху. Найкращі умови видимості ввечері — у липні-серпні.


Слайд #93
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #93

Ящірка
сузір'я північної півкулі зоряного неба. Містить 63 зорі, видимі неозброєним оком.


Слайд #94
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #94

Джерела:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%B7%D1%96%D1%80%27%D1%8F
http://znaimo.com.ua/%D0%A1%D1%83%D0%B7%D1%96%D1%80_%D1%8F
http://referat.repetitor.ua/%D0%A1%D1%83%D0%B7%D1%96%D1%80%D1%8F


Слайд #95
Презентація на тему «Сузір’я» (варіант 6) - Слайд #95

Дякую за увагу! ☺