Презентація на тему «Сонце» (варіант 11)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #1

Сонце: наша унікальна зірка


Слайд #2
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #2

Сонце — центральне і наймасивніше тіло Сонячноїсистеми, могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль.


Слайд #3
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #3

 Сонце — найближча до нас зоря, в якої на відміну від усіх іншихзір можна спостерігати диск і за допомогою телескопа вивчати на ньому невеликі деталі, розміром навіть до кількох сотень кілометрів. Це типова зоря, тому її вивчення допомагає зрозуміти природу зір взагалі


Слайд #4
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #4

Будова сонця
Як і всі зорі, Сонце — розжарена газова куля. Восновному воно складається з водню з домішками 10 % (за кількістюатомів) гелію. Кількість атомів усіх разом узятих інших елементівприблизно в 1000 раз менша. Однак маса цих важчих елементів становить 1— 2 % маси Сонця.


Слайд #5
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #5

Під дією сил гравітаційного притягання, спрямованих до центра Сонця, вйого надрах створюється величезний тиск. Коли б речовина всередині Сонця була розподілена рівномірно й густина скрізь дорівнювала середній, то внутрішній тиск було б легко обчислити.


Слайд #6
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #6

Спостерігаючи сонячні плями в телескоп, Галілей помітив, що вонипереміщуються по видимому диску Сонця. На цій підставі він зробив висновок, що Сонце обертається навколо своєї осі. Кутова швидкістьобертання світила зменшується від екватора до полюсів, точки на екваторі здійснюють повний оберт за 25 діб, а поблизу полюсів зоряний періодобертання Сонця збільшується до 30 діб. Земля рухається по своїй орбітів тому самому напрямі, в якому обертається Сонце. Тому відносно земногоспостерігача період його обертання більший і пляма в центрі сонячного диска знову пройде через центральний меридіан Сонця через 27 діб. 


Слайд #7
Презентація на тему «Сонце» (варіант 11) - Слайд #7