Презентація на тему «Сонце» (варіант 21)
Сонце
Сонце– це величезна куля з плазми (тобто іонізованого газу), що складається в основному з водню – 73,46 % маси і гелію – 24,85 % маси. Таким чином, на решту всіх елементів, що входять до складу Сонця, припадає менше 2 %.
Сонце знаходиться на відстані більше 172 000 000 км., від планети Земля.
Температура поверхні Сонця може досягати рівня 6 000˚ С (при такій температурі будь-який метал або камінь перетворюється на газ, тому Сонце є газовою кулею).
Радіус Сонця складає 696 тисяч кілометрів, а середній радіус Землі – 6371 кілометр. Звідси випливає висновок, що Сонце більше від Землі по лінійних розмірах приблизно в 109 разів, а за об'ємом – в 1,3 мільйона разів.
Маса Сонця приблизно рівна 2 трильйонам квадрильйонів (двійка з 27 нулями) тонн, а маса Землі приблизно складає лише 6 секстильйонів (шестірка з 21 нулем) тонн. Отже, за масою Сонце більше від Землі в 333 тисячі разів.
Гравітаційне прискорення на поверхні Сонця дорівнює 274 метра в секунду за секунду і в 28 разів перевищує гравітаційне прискорення на поверхні Землі, яке, як відомо, дорівнює 9,81 метра в секунду за секунду. Тому будь-який предмет на поверхні Сонця буде важити в 28 разів більше, ніж він важить на поверхні Землі (якщо, звичайно, не згорить).
На Землю потрапляє менше половини мільярдної частини сонячного випромінювання, але саме ця енергія Сонця забезпечує сприятливі умови життя на нашій планеті.
Як відомо, земна куля має розжарене ядро, проте тепло, яке кожен квадратний метр поверхні Землі отримує з її надр, в 25 000 разів менше тепла, що отримується від Сонця.
Згідно висновкам науки, Сонце наймовірніше світить завдяки тому, що на ньому постійно проходять процеси перетворення матерії в енергію. За словами вчених, 1-го відсотка маси Сонця вистачає для того, щоб воно могло тішити нас своїм яскравим промінням і залишатися гарячим на протязі 150 мільярдів років.
Солнце - єдина зірка Сонячної системи, навколо якої вже звертаються інші об'єкти цією системою: планети та його супутники, карликові планети та його супутники, астероїди,метеороиди, комети і космічна пил.
Вважається, що Сонце сформувалося приблизно 4,59 мільярди років тому, коли швидке стиснення під впливом сил гравітації хмари молекулярного водню спричинило створення у галузі Галактики зірки першого типузвездного населення типу T Тельця.
Щосекунди на Сонце згоряє 700 млрд. тонн водню. Попри таку величезну швидкість втрат, енергії Сонця вистачить поки що не 5 млрд. років такого життя (приблизно стільки років Сонцю від народження). Закінчить своє життя Сонце білим карликом, попередньо збільшившись у розмірах і втрачає відштовхнувши від все планети. Цими планетах випарується вся вода і зникне атмосфера.
Роботу підготувалаучениця 11-Б класуСЗШ № 281Шадріна Нонна