Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #1

Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики.


Слайд #2
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #2

Штучні Супутники Землі - космічні літальні апарати, виведені на орбіти довкола Землі і призначені для вирішення наукових і прикладних завдань. Запуск першого штучного супутнику Землі, що став першим штучним небесним тілом, створеною людиною, був здійснений в СРСР 4 жовтня 1957.


Слайд #3
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #3

За допомогою цього ІСЗ(штучний супутник Землі) вперше була виміряна щільність верхньої атмосфери, досліджені особливості поширення радіосигналів в іоносфері, перевірені теоретичні розрахунки і основні технічні рішення, пов'язані з виведенням ІСЗ на орбіту.
1 лютого 1958 на орбіту був виведений перший американський ІСЗ «Експлорер-1».
Рух штучного супутника Землі


Слайд #4
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #4

Декілька пізніше самостійні запуски ІСЗ виробили і інші країни:
26 листопада 1965 — Франція (супутник «А-1»);
29 листопада 1967 — Австралія («ВРЕСАТ-1»);
11 лютого 1970 — Японія («Осумі»);
24 квітня 1970 — Китайська Народна Республіка («Китай-1»);
28 жовтня 1971 — Великобританія («Просперо»).


Слайд #5
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #5

Космонавтика та її розвиток
Космонавтика - наука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.


Слайд #6
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #6

Після початку практичного освоєння космічного простору 4 жовтня 1957 року при запуску першого штучного супутника Землі, розвиток космонавтики характеризувалися не співпрацею, а гострою конкуренцією між державами. Співпраця стала інтенсивно розвиватися тільки в останні десятиліття, завдяки спільній побудові Міжнародної космічної станції і дослідженням, які проводилися на її борту.


Слайд #7
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #7

Перший орбітальний космічний політ
Білка і Стрілка - радянські собаки-космонавти, перші тварини, які вчинили орбітальний космічний політ і повернулися на Землю неушкодженими. Політ проходив на кораблі «Супутник-5». Старт відбувся 19 серпня 1960 року, політ тривав більше 25 годин, за цей час корабель здійснив 17 повних витків навколо Землі.


Слайд #8
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #8

Основною метою експерименту було дослідження впливу факторів космічного польоту на організм тварин та інших біологічних об'єктів, вивчення дії космічної радіації на тваринні і рослинні організми, на стан їх життєдіяльності і спадковість, відпрацювання систем, що забезпечують життєдіяльність людини, безпека польоту та благополучне повернення на Землю.


Слайд #9
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #9

Перший політ у космос людини
12 квітня 1961 — здійснено перший політ людини у космос (Ю. Гагарін) на кораблі «Восток-1». Окрім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, усього двадцять осіб. Кандидати набиралися серед льотчиків-випробовувачів за рішенням Корольова, котрий вважав, що такі льотчики вже мають досвід перевантажень, стресових ситуацій і перепадів тиску. Відбір до першого загону космонавтів відбувався за медичними, психологічними і деякими іншими параметрами: вік 25-30 років, зріст не більше 170 см, маса не більше 70-72 кг, здатність до висотної і стратосферної адаптації, швидкість реакції, фізична витривалість, психологічна врівноваженість.


Слайд #10
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #10

Політ жінки у космос
16 червня 1963 — здійснено перший у світі політ у космос жінки-космонавта (Валентина Терешкова) на космічному кораблі «Восток-6». (СРСР).
Після перших успішних польотів радянських космонавтів у Корольова з'явилася ідея запустити в космос жінку-космонавта. На початку 1962 року почався пошук. Із сотень кандидатур були обрані п'ятеро: Жанна Єркін, Тетяна Кузнєцова, Валентина Пономарьова, Ірина Соловйова і Валентина Терешкова. Під час навчання жінки проходили тренування на стійкість організму до факторів космічного польоту.
Спочатку передбачався одночасний політ двох жіночих екіпажів, проте в березні 1963 року від цього плану відмовилися, і стала задача вибору однієї з п'яти кандидатур. Цією кандидатурою Виявилась Терешкова.


Слайд #11
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #11

Важливі події


Слайд #12
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #12

18 березня 1965 — здійснено перший в історії вихід людини у відкритий космос. Космонавт Олексій Леонов здійснив вихід у відкритий космос з корабля «Восход-2».
21 липня 1969 — перша висадка людини на Місяць (Н. Армстронг) в рамках місячної експедиції корабля «Аполлон-11», що доставив на Землю, серед іншого і перші проби місячного ґрунту. (США)
17 листопада 1970 — м'яка посадка і початок роботи першого у світі напівавтоматичного самохідного апарата, дистанційно керованого з Землі: «Луноход-1». (СРСР).
19 квітня 1971 — запущено першу орбітальну станцію «Салют-1».
12 квітня 1981 — перший політ першого багаторазового транспортного космічного корабля «Колумбія». (США).


Слайд #13
Презентація на тему «Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики» - Слайд #13

Дякую за увагу!!!


Завантажити презентацію