Презентація на тему «Що таке комета?»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #1

Що таке комета?


Слайд #2
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #2

Іноді, зазвичай раз на кілька років, на нічному небі стає видно нове небесне тіло, що нагадує витягнуту грудку туману який свытиться. Спочатку вона стає все яскравішою, а потім починає бліднути. Потім, через кілька днів, а іноді і тижнів, воно зникає зовсім. Так з нашої Землі ми бачимо комети.


Слайд #3
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #3

Орбіта Юпітера
Орбіта комети
Солнце
Що таке комета?
Між прильотом однієї і тієї ж комети до Сонця іноді можуть проходити сотні земних років.
Саме слово «комета» можна перевести як «кудлата зірка».
Комети - це небесні тіла, одна із складових частин нашої Сонячної системи.
Комети - це вічні мандрівники. По своїй власній орбіті вони кружляють навколо Сонця, то наближаючись до нього, то навпаки віддаляючись від нього.


Слайд #4
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #4

Далеко від Сонця комета майже нічим не відрізняється від звичайного астероїда - вона виглядає просто величезним сніжком із замерзлого льоду, космічного пилу і шматочків різних гірських порід (наприклад заліза). Треба сказати, що лід з якого складаються комети не зовсім наш, земний лід - її лід - це замерзла суміш з різних газів, (метану, аміаку, вуглекислого газу) і деякої кількості води. Цей сніжок - ядро комети.
Що у комети всередині?
Потім, у міру наближення до Сонця газ починає випаровуватися і у комети з'являється як-би газова ковдра. Астрономи називають її кома.
І тільки підлетівши до Сонця ще ближче комета отримує свій чудовий хвіст.


Слайд #5
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #5

Чому комета світиться, а всі інші астероїди ні?
А інші астероїди складаються в основному з кам'янистих і залізних порід, які відбивають світло набагато гірше.
Насправді сама комета не світиться. Вона як і решта небесних тіл які входить до Сонячної системи тільки відображає світло. Але оскільки вона складається в основному з льоду, від якого світло відбивається майже так само добре як від дзеркала, то з Землі здається ніби комета світиться.


Слайд #6
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #6

Звідки у комети береться хвіст?
Ми вже знаємо, що ядро комети складається з грудок льоду, пилу та іншого космічного сміття. Поки комета знаходиться далеко від Cолнца, за межами орбіти Юпітера, вона так і виглядає - велика-превелика грудка крижаного бруду.
Але чим ближче вона наближається до Сонця, тим більше Сонце її нагріває. Поступово лід починає підтавати і разом з пилом і брудом відлітати від комети - випаровуватися. Так і утворюється у комети хвіст.
Чим ближче комета підлітає до Сонця, тим довше стає її хвіст.
Орбіта Юпітера
Хвіст комети завжди спрямований «від Сонця» і тому, коли комета віддаляється - виходить, що вона летить хвостом вперед.


Слайд #7
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #7

Скільки хвостів може бути в комети?
Дивно, але іноді у комети хвіст не один, а цілих два. Або навіть три. Це відбувається тому, що ядро комети складається з різних частинок і Сонячний вітер по різному зганяє з нього пил, газ і вкраплення металів.
На цій фотографії комета Хейлі-Боппа, що пролітала повз Сонця в 1997 році. У неї як раз два хвости. Яскраво білий - це відлітає пил, а синій - газ, що випаровується з ядра.


Слайд #8
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #8

У порівнянні з розмірами нашої планети, розміри ядра комети, як правило, відносно невеликі - зазвичай кілька кілометрів у діаметрі.
Якого розміру бувають комети?
А ось хвіст комети, коли вона зовсім близько підлітає до Сонця, може розтягнутися на мільйони і навіть десятки і сотні мільйонів кілометрів.


Слайд #9
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #9

Зазвичай їх ділять на короткоперіодичні і довгоперіодичні комети. Це означає, що деякі комети - короткоперіодичні - прилітають до Сонця відносно часто - хоча б один раз за 200 років.
Скільки всього комет відомо людям?
Астрономам відомо досить багато комет.
Астрономам відомо 72 комети які оббігали Cонце за період менший ніж 30 років.
А ще відомо більше 200 комет які пролітають навколо Сонця досить рідко.
А довгоперіодичні прилітають до Сонця, за нашими земними поняттями дуже рідко. Наприклад комета Хейла-Боппа (це вона на цій фотографії) пролітає мимо Землі приблизно один раз в 2000 років. Вона пролітала в 1997 році і наступного разу прилетить тільки 4100 році. А є такі комети, які прилітають раз в 7000 років і навіть ще рідше.
Але насправді комет звичайно набагато більше. Адже люди можуть помітити їх тільки тоді, коли вони починають наближатися до Землі.


Слайд #10
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #10

Найвідоміша - це комета Галлея, прилітає до Сонця кожні 76 років. Коли ця комета в минулий раз пролітала повз Землю вчені-астрономи направили до неї дослідні космічні апарати, які зробили багато фотографій комети, взяли проби її речовин.
Поява цієї комети в 1758 році передбачив Едмонд Галлей за 53 роки до того, як ця подія насправді сталася. І коли комета насправді з'явилася, люди назвали її на честь Галлея. До Галлея люди й не підозрювали, що з'являється на небі кожні 76 років небесне тіло - не різні комети, а одна й та ж.
Наступного разу комета Галлея буде пролітати повз Землю в 2061.
Ця комета цікава тим, що її ядро дуже темне - темніше ніж кам'яне вугілля. Комета Галлея є одним з найтемніших об'єктів в Сонячній Системі.
Яка комета найвідоміша?


Слайд #11
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #11

Чи може Земля зіткнутися з кометою?
Така ймовірність є, але вона дуже і дуже мала. Крім того, для Землі було б неприємно зіткнутися саме з ядром комети, а ось через кометні хвости Земля пролітає регулярно. І в таких випадках із Землі можна побачити дуже захоплююче явище - метеоритний дощ.


Слайд #12
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #12

Трохи більше 10 років тому, в 1994 році, одна з комет, (її називали комета Шумахера-Леві - 9) зіткнулася з Юпітером. Точні розміри її ядра вченим не відомі, але припускають, що він був близько 10 км у діаметрі.
На цій фотографії видно як комета, зруйнувавшись на кілька шматочків, наближається до Юпітера
А тут видно сліди на Юпітері - це наслідки зіткнення. Такі плями на Юпітері були видні ще цілий рік.


Слайд #13
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #13

Це комета Ікея-Січи. Вона пролітала повз Сонця в 1965 році і запам'яталася як дуже яскрава комета - її було видно навіть вдень - якщо закрити Сонце долоньою.


Слайд #14
Презентація на тему «Що таке комета?» - Слайд #14

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Виконала:
Ярмолюк Анастасія