Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #1

Сатурн
Планета-гігант


Слайд #2
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #2

Сатурн – друга планета-велетень і шоста за числом планета в Сонячній системі. Майже у всьому подібна до Юпітера, вона обертається навколо Сонця з періодом 29,5 земних років на відстані близько 9,5 а.о.


Слайд #3
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #3

Належить до газових гігантів: він складається переважно з газів і не має твердої поверхні. Маса планети у 95 разів перевищує масу Землі, однак середня густина Сатурна становить усього 0,69 г/см³, це єдина планета Сонячної системи, чия середня густина менша від густини води.
Сатурн серед планет Сонячної системи


Слайд #4
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #4

Рухаючись із середньою швидкістю 9,69 км/с, Сатурн обертається навколо Сонця приблизно за 29,5 років (10 759 днів). Періодом обертання Сатурна навколо осі вважають 10 годин 34 хвилини і 13 секунд. Точна величина періоду обертання внутрішніх частин планети залишається невідомою.
Період обертання


Слайд #5
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #5

В античній міфології Сатурн був божественним батьком Юпітера.
Сатурн був богом часу і Долі. Як відомо, Юпітер у своєму міфологічному образі пішов далі батька (у римській міфології Юпітер - головне божество).
Міфологія


Слайд #6
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #6

Згідно з гіпотезою «контракції», склад Сатурна, подібний до Сонця (велика частка водню). Гіпотеза «акреції» стверджує, що утворення Сатурна відбувалося у два етапи. Спочатку протягом 200 мільйонів років формувалися тверді щільні тіла на зразок планет земної . Другий етап розпочався, коли найбільші тіла досягли подвоєної маси Землі.
Походження
Сатурн, фотографія з «Вояджера-1»


Слайд #7
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #7

Знаменитий астроном Галілей у 1610 році виявив, що Сатурн чимось оточений. Але його телескоп був надто слабкий, і через те Галілей не зміг розібрати, що він бачить навколо Сатурна. Тільки через півстоліття голландському вченому Гюйгенсу вдалося розглядіти, що це насправді плоске кільце, яке оточує планету, і ніде до неї не доторкається.
Історичні факти
Галілей
Гюйгенс


Слайд #8
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #8

Кільця є залишками протопланетної хмари, з якої утворилися всі тіла Сонячної системи. Існує три головних кільця, названих A, B і C. Вони добре помітні з Землі. Між кільцями існують щілини, де немає частинок.
Кільця Сатурна


Слайд #9
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #9

Потік сонячної енергії, що досягає Сатурна, у 91 раз менший, ніж біля Землі. Температура на нижній межі хмар Сатурна становить 150 К. Магнітне поле Сатурна має унікальний характер. Вісь диполя збігається з віссю обертання планети на відміну від Землі, Меркурія і Юпітера. Магнітосфера Сатурна має симетричний вигляд. Радіаційні пояси мають правильну форму.
Фізика планети


Слайд #10
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #10

Сатурн має близько 60 супутників (до 2000 року було відомо 18) і 12 з них — понад 100 км у діаметрі. Окрім кілець, Сатурн має 30 відомих на сьогодні супутників. Найбільший супутник Сатурна, Титан, має потужну непрозору атмосферу товщиною до 200 км.
Супутники


Слайд #11
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #11

Щоб спостерігати кільця Сатурна, потрібен телескоп діаметром не менше 15 мм. Значних відкриттів не було до 1789 року, коли Вільям Гершель відкрив ще два супутники — Мімас і Енцелад. Потім групою британських астрономів було відкрито супутник Гіперіон, із формою, що значно відрізняється від сферичної. У 1990-х Сатурн, його супутники і кільця неодноразово досліджувалися космічним телескопом Хаббл.
Дослідження планети


Слайд #12
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #12

2011 року стало відомо, що Сатурн надсилає в космос складні радіосигнали[22]. За словами астрономів, варіації сигналів на Сатурні контролюються обертанням планети і змінюються з часом, збігаючись із сезонами на Сатурні.
В англійській мові день тижня субота (англ. Saturday) походить від назви планети Сатурн (англ. Saturn), названої у свою чергу іменем римського бога рільництва Сатурна.
Цікаві факти
Сатурн між супутником Кассіні та Сонцем (15 вересня 2006 р.)


Слайд #13
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #13

http://www.br.com.ua/referats/astronomy/7271.htm
http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=24319
http://bestreferat.com.ua/referat/detail-2015.html
http://www.parta.com.ua/referats/view/101/
http://referat-kursovaya.repetitor.info/%D0%A1%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD
Джерела інформації:


Слайд #14
Презентація на тему «Сатурн» (варіант 8) - Слайд #14

учениця 11-А класу
Павлоградської ЗШ
І-ІІІ ст. №5
Козлова Ірина
Презентацію виконала: