Презентація на тему «Нептун» (варіант 8)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #1

Презентація на тему: Нептун
Ступак Анна 11а


Слайд #2
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #2

Загальні відомості
Непту́н — восьма за віддаленістю від Сонця, четверта за розміром і третя за масою планета Сонячної системи, що належить до планет-гігантів.


Слайд #3
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #3

Відкриття
Нептун було відкрито 23 вересня1846 року, і він став першою планетою, яка була відкрита завдяки математичним розрахункам, а не шляхом регулярних спостережень.


Слайд #4
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #4

Параметри планети
Нептун рухається навколо Сонця еліптичною орбітою. Тривалість «нептуніанського року», тобто час одного повного оберту навколо Сонця — 164,8 земних років. Екваторіальний діаметр планети 49 500 км, що майже вчетверо перевищує діаметр Землі, до того ж власне обертання настільки швидке, що доба на Нептуні триває всього 16 годин. Температура поверхні планети становить близько 38 К.


Слайд #5
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #5

Склад
Нептун відносять до окремої категорії «крижаних гігагтів». Атмосфера Нептуна складається в основному з водню та гелію. Також в його атмосфері наявні сліди вуглеводнів і, можливо, азот. В атмосфері Нептуна міститься у більшій пропорції лід: водний, аміачний, метановий. Ядро Нептуна складається здебільшого з льоду й гірських порід.


Слайд #6
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #6

Будова
Верхня атмосфера і шар хмар
Атмосфера
Мантія
Ядро


Слайд #7
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #7

Кільця Нептуна
Нептун має кільця — два широких і два вузьких. Їх було відкрито під час затемнення Нептуном однієї з зірок 1981 року. Кільця Нептуна дуже темні і будова їх невідома. Але це не перешкоджало дати їм назви: зовнішнє — Адамс (яке містить три дуги, які чомусь охрестили Свободою, Рівністю і Братерством), потім — безіменне кільце, що збігається з орбітою супутника Нептуна Галатеї, слідом — Левер'є (чиї зовнішні розширення названі Ласель і Араго), і, нарешті, слабке, але широке кільце Галле.


Слайд #8
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #8

Супутники Нептуна
Нептун має 14 супутників: 1 великий, 3 середніх і 10 маленьких: Тритон, Нереїда, Наяда, Таласса, Деспіна, Галатея, Ларисса, Протей, Галімеда, Псамафа, Сао, Лаомедея, Несо, S/2004 N 1. Тритон є найбільшим серед супутників Нептуна. Нереїда найвіддаленіший супутник Нептуна.


Слайд #9
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #9

Місії до Нептуна
1977 року Лабораторією Реактивного Руху(JPL) році було запущено місію Вояджер-2, що пролетіла повз Нептун 1989 року. Наразі цей апарат є єдиним, що наближався до планети.


Слайд #10
Презентація на тему «Нептун» (варіант 8) - Слайд #10

Кінець


Завантажити презентацію