Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4 на основі 5 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #1

Наша галактика. Зоряні скупчення та їх асоціації. Туманності. Підсистеми галактики та її спіральні структури.
Підготували
Учениці 11-А класу
Кубацька Тетяна
Онищук Олена


Слайд #2
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #2

Галактика
Галактики - гігантські зоряні острови, що знаходяться за межами нашої зоряної системи (нашої Галактики). Різняться за своїми розмірами, зовнішнім виглядом і складом, умовами формування та еволюційними змінами. Наша ГалактикаНаша Галактика — це велетенський зоряний острів, до
складу якого входить Сонце. Переважна більшість зір Галактики, а їх за сучасними оцінками налічується понад 200 млрд., сконцентрована в плоскому диску, що його ми бачимо на небі як світну смугу Чумацького Шляху, а також у спіральних відгалуженнях. У центрі Галактики знаходиться компактне згущення речовини — ядро, фізична природа якого фізичні процеси, що відбуваються в ньому, нині в предметом детального вивчення.


Слайд #3
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #3

На початку 20 століття стало очевидним , що майже все видиме речовина у Всесвіті зосереджено в гігантських зоряно -газових островах з характерним розміром від кількох парсеків до декількох десятків кілопарсек Сонце разом з оточуючими його зірками також входять до складу спіральної галактики , завжди обозначаемой з великої літери : Галактика . Галактика складається з диска , гала і корони . Центральна , найбільш компактна область Галактики називається ядром. Центральна , найбільш щільна частина гало в межах декількох тисяч світлових років від центру Галактики називається балджа


Слайд #4
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #4

Галактика складається з ядра і кількох спіральних гілок. Її розміри близько 100 тис. світлових років. Велика частина зірок нашої галактики зосереджена в гігантському "диску" товщиною близько 1500 світлових років. Збоку галактика має вигляд літаючої тарілки. Швидкість обертання галактики становить приблизно 200 км / с . Розподіл зірок у Галактиці має дві яскраво виражені особливості: дуже високу концентрацію зірок у галактичної площини і велику концентрацію в центрі Галактики
Приблизно так виглядає наша Галактика збоку


Слайд #5
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #5

Розташування Сонця в нашій Галактиці досить невдале для вивчення цієї системи як цілого: ми знаходимося поблизу площини зоряного диска, і з Землі складно виявити структуру Галактики. До того ж, в області, де розташовано Сонце, досить багато міжзоряної речовини, що поглинає світло і робить зоряний диск майже непрозорим для видимого світла в деяких напрямах, особливо у напрямі її ядра. Тому дослідження інших галактик грають величезну роль в розумінні природи нашої Галактики.


Слайд #6
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #6

З історії відкриття
Демокріт давньогрецький філософ, вважав, що Чумацький Шлях - це скопище слабосветящихся зірок
В.Гершель відкрив безліч подвійних, потрійних кратних зірок. Представив схему будови Галактики і її структуру.
Кант вважав, що наша Галактика не включає в себе весь зоряний світ і існують інші, подібні з нею зіркові системи.
Е. Хаббл виявив цефеїди в туманностях Андромеди і Трикутника. Його відкриття дали початок науці, званої позагалактичної астрономією.


Слайд #7
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #7

Наша Галактика, - Чумацький Шлях, також досить велика. Її маса дорівнює приблизно 200 х 109 мас Сонця. Найменші галактики містять в мільйон разів менше зірок. Абсолютна зоряна величина найяскравіших сверхгигантских галактик М = - 24, у карликових галактик М = - 15.
Найдешевші слабкі з карликових галактик мають абсолютну зоряну величину М = - 6. У туманності Андромеди абсолютна зоряна величина М = - 20,3, у нашої Галактики М = - 19.


Слайд #8
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #8

Чумацький Шлях
Одним з найбільш примітних об'єктів зоряного неба є Чумацький Шлях. Стародавні греки називали його «молочне коло». Вже перші спостереження в телескоп проведені Галілеєм, показали, що Чумацький Шлях - це скупчення дуже далеких і слабких зірок.


Слайд #9
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #9

Особливо ефектно виглядає Чумацький Шлях в південній півкулі Південна частина Чумацького Шляху


Слайд #10
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #10

Карта Чумацького Шляху


Слайд #11
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #11

За останні десятиліття астрономія зробила великий крок вперед, використовуючи найсучасніші технології для досліджень Галактики в радіо, інфрачервоному, оптичному, рентгенівському і інших частотних діапазонах. Ці дослідження дозволили людям глибше зрозуміти будову і еволюцію нашої Галактики.
Чумацький Шлях в різних довжинах хвиль: Атомарний водень
Чумацький Шлях в різних довжинах хвиль: Чадний газ
Чумацький Шлях в різних довжинах хвиль: Радіодіапазон
Чумацький Шлях в різних довжинах хвиль: ІЧ - діапазон
Чумацький Шлях в різних довжинах хвиль: Гамма - діапазон


Слайд #12
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #12

Одна з найбільш найближчих до нас галактик, галактика Сомбреро (М 104), має видиму зоряну величину m = + 8. Спіральна галактика Сомбреро в сузір'ї Діва. Добре помітна на знімку темна лінія пилу і гало із зірок і кульових скупчень і дали назву цій галактиці.
Галактика Вир (М 51), розташована в сузір'ї Гончі Пси, має видиму зоряну величину m = +8,1.


Слайд #13
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #13

Ця класифікація відображає не тільки особливості їх видимої форми, а й властивості входять до них зірок: Е-галактики складаються з дуже старих зірок, в Ir-галактиках основний внесок у випромінювання дають зірки, істотно молодше Сонця. У S-галактиках характер спектра видає присутність зірок різного віку.


Слайд #14
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #14

Спіральні галактики
Спіральні галактики за зовнішнім виглядом нагадують дві складені разом тарілки або двоопуклу лінзу . У них є як гало , так і масивний зоряний диск . Центральна частина диска , яку видно як здуття , називається балджем . Темна смуга, що йде уздовж диска непрозорий шар міжзоряного середовища , міжзоряний пил . Спіральна галактика NGC 4414 Спіральна галактика NGC 1566 Позначають спіральні галактики буквою S. Їх розрізняють за ступенем своєї спіральної структури додаванням до символу S букв a , b , c . Sa- спіральна галактика з мало розвиненою спіральною структурою і з потужним ядром. Sc - галактика з малим ядром і з сильно розвиненими спіральними гілками .


Слайд #15
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #15

Еліптичні галактики
Еліптичні галактики становлять приблизно 25% від загального числа галактик високої світності. Їх прийнято позначати буквою E (англ.elliptical). Типова Е-галактика виглядає як сфера або еліпсоїд, диск в ній практично повністю відсутня.


Слайд #16
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #16

Найближчими до нас і найяскравішими на небі галактиками є Магелланові Хмари . Їх добре видно в Південному і півкулі неозброєним оком як дві туманних хмари, подібно Чумацькому Шляху. Світло від Великого Магелланової Хмари йде до нас 170 тисяч років, від Малого - 200 тисяч років.


Слайд #17
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #17

Неправильні галактики
Неправильна галактика NGC 1313
Мала Магелланова Хмара


Слайд #18
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #18

Наша Галактика також захоплює карликову галактику, що знаходиться на відстані всього в 60 тисяч світлових років. Через сотню мільйонів років зірки цієї карликової галактики стануть зірками нашої Галактики. Магелланові Хмари також руйнуються, перебуваючи неподалік від нашої Галактики. За підрахунками астрономів в найближчі 10 мільярдів років Чумацький Шлях повністю поглине все речовина Магелланових Хмар. Магелланові Хмари втрачають речовину, притягуючись нашою Галактикою.


Слайд #19
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #19

Підсистеми Галактики
Сферична
Проміжна сферична
Проміжна диск
Плоска стара
Плоска молода


Слайд #20
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #20

Туманність
Туманність - ділянка міжзоряного середовища, виділяється своїм випромінюванням і поглинанням випромінювання на загальному тлі неба


Слайд #21
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #21

типи туманностей
-Темні туманності
-Відбивні туманності
-Туманності, іонизованного випромінюванням
-Планетарні туманності
-Туманності, створені ударними хвилями
-Туманності в областях зореутворення
- Туманності навколо зірок Вольфа - Райе
-Туманності навколо O-зірок
-Залишки наднових і нових зірок


Слайд #22
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #22

Темна туманність
Темна туманність - тип міжзоряної хмари, настільки щільної, що вона поглинає видиме світло, що виходить від емісійних або відбивних туманностей або зірок


Слайд #23
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #23

Відбивні туманності
Відбивні туманності є газо-пиловими хмарами, що підсвічуються зірками. Якщо зірки знаходяться в міжзоряному хмарі або поруч з ним, але недостатньо гарячі, щоб ионизовать навколо себе значну кількість міжзоряного водню, то основним джерелом оптичного випромінювання туманності виявляється світло зірок, розсіюється міжзоряного пилью.Отражательние туманності зазвичай мають синій відтінок


Слайд #24
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #24

Туманності іонізовані випромінюванням
Туманності, іонізованниє випромінюванням, - ділянки міжзоряного газу, слабо іонізованого випромінюванням зірок або інших джерел іонізуючого випромінювання. Виникають також навколо потужних рентгенівських джерел в Чумацькому Шляху і в інших галактиках


Слайд #25
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #25

Планетарна туманність
Планетарна туманність - астрономічний об'єкт, що з іонізованої газової оболонки і центральної зірки , білого карлика. Планетарні туманності утворюються при скиданні зовнішніх шарів ( оболонок) червоних гігантів і надгігантів з масою 2,5-8 сонячних на завершальній стадії їх еволюції. Планетарна туманність - бистропротекающее ( за астрономічними мірками) явище, що триває всього кілька десятків тисяч років , при тривалості життя зірки- предка в кілька мільярдів років. В даний час в нашій галактиці відомо близько 1500 планетарних туманностей.


Слайд #26
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #26

Туманності створені ударними хвилями
Різноманітність і численність джерел надзвукового руху речовини в міжзоряному середовищі призводять до великої кількості і різноманітності туманностей, створених ударними хвилями. Зазвичай такі туманності недовговічні, оскільки зникають після вичерпання кінетичної енергії рухомого газу.
Основними джерелами сильних ударних хвиль в міжзоряному середовищі є вибухи зірок - скиди оболонок при спалахах наднових і нових зірок, а також зоряний вітер
Туманності, створені ударними хвилями
«Котяче око»
«Пісочний годинник»


Слайд #27
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #27

Залишки наднових і нових зірок
Крабовидна туманність
Найбільш яскраві туманності, створені ударними хвилями, викликані вибухами наднових зірок і називаються залишками спалахів наднових зірок. Вони відіграють дуже важливу роль у формуванні структури міжзоряного газу. Поряд з описаними особливостями для них характерно нетеплове радіовипромінювання зі статечним спектром, викликане релятивістськими електронами, прискорює як у процесі вибуху наднової, так і пізніше пульсаром, зазвичай залишаються після вибуху. Туманності, пов'язані з вибухами нових зірок, малі, слабкі і недовговічні.


Слайд #28
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #28

Туманності навколо зірок Вольфа - Райе
Тип туманностей, створених ударними хвилями пов'язаний із зоряним вітром від зірок Вольфа - Райе. Ці зірки характеризуються дуже потужним зоряним вітром. Вони створюють туманності з яскравими волокнами на кордоні астросфери такої зірки. На відміну від залишків спалахів наднових зірок, радіовипромінювання цих туманностей має теплову природу. Час життя таких туманностей обмежено тривалістю перебування зірок у стадії зірки Вольфа - Райе і близько до 105 років.


Слайд #29
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #29

Туманності навколо O-зірок
Аналогічні за властивостями туманностям навколо зірок Вольфа - Райе, але утворюються навколо найбільш яскравих гарячих зірок спектрального класу О - Of, що володіють сильним зоряним вітром. Від попередніх туманностей, вони відрізняються меншою яскравістю, великими розмірами і, мабуть, більшою тривалістю життя.


Слайд #30
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #30

Туманності в областях зореутворення
туманність Оріон
Ударні хвилі менших швидкостей виникають в областях міжзоряного середовища, в яких відбувається зореутворення. Вони призводять до нагрівання газу до сотень і тисяч градусів, збудженню молекулярних рівнів, часткового руйнування молекул, нагріванню пилу. Такі ударні хвилі видно у вигляді витягнутих туманностей світяться переважно в інфрачервоному діапазоні.


Слайд #31
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #31

Зоряні скупчення та їх асоціації


Слайд #32
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #32

Зоряні асоціації
Зо́ряні асоціа́ції — угрупування гравітаційно непов'язаних або слабопов'язаних між собою молодих зір (віком до декількох мільйонів років), об'єднаних спільним походженням.
За типом зоряного населення асоціації поділяють на:
-OB-асоціації, що здебільшого складаються з гарячих зір спектральних класів O та B;
-T-асоціації, характерні об'єкти яких змінні зорі типу T Тельця.


Слайд #33
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #33

Зо́ряне ску́пчення — гравітаційно зв'язана група зірок, що має загальне походження і рухома в гравітаційному полі галактики як єдине ціле.
За своєю морфологією зоряні скупчення історично поділяються на два типи — кулясті і розсіяні.


Слайд #34
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #34

Розсіяне зоряне скупчення
(відкрите скупчення) — гравітаційно пов'язана група зір I типу зоряного населення. У структурі виділяють ядро і корону. Вік розсіяних скупчень — від десятків мільйонів до мільярда років. Внаслідок цього вони можуть суттєво відрізнятися одне від одного зоряним складом і, отже, виглядом діаграми Герцшпрунга—Рассела. Розсіяні скупчення сконцентровано до галактичної площини, а наймолодші з них зосереджено у спіральних рукавах. Розсіяні скупчення містять небагато зір і мають неправильну форму.


Слайд #35
Презентація на тему «Наша галактика» (варіант 1) - Слайд #35

Кулясте зоряне скупчення
зоряне скупчення, що відрізняється від розсіяного скупчення більшою кількістю зірок і чітко окресленою симетричною формою зі збільшенням концентрації зірок до центру скупчення.