Презентація на тему «Гринвіцька королівська обсерваторія»
Гринвіцька королівська обсерваторія
Підготувала :
учениця 11-Б класу
ХЗОШ І-ІІІ ступенів № 124
Остапенко Анастасія
Мета презентації:
розширити знання про Гринвіцьку королівську обсерваторію;
з історії створення ;
перший королівський астроном;
комета Галлея;
обладнання обсерваторії;
Гринвіцький музей.
Гринвіцька королівська обсерваторія — основна астрономічна організація Великобританії, з державним фінансуванням.
Заснована 22 червня 1675 року королем Карлом ІІ. Метою було уточнення життєво важливих для мореплавців координат і спочатку розташовувалася в передмісті Лондона - Гринвічі, у будівлях, спроектованих Крістофером Реном.
Історичний вигляд
Для обсерваторії монарх виділив ділянку власної землі в грінвіцькому Королівському парку. Першим директором, що носив титул Королівського астронома, став талановитий вчений Джон Фламстід
Для телескопів архітектор Крістофер Рен спроектував восьмикутну кімнату .
Едмун Галлей – другий директор обсерваторії. На той час він вже був відомим вченим. Галлей прославився своїми спостереженнями за рухом Місяця щодо зірок і точним обчисленням орбіти комети, яка тепер носить його ім'я - знаменитої комети Галлея.
Найзнаменитішою кометою можна вважати комету Галлея, яку спостерігають вже кілька тисячоліть. Директор Гринвіцької обсерваторії Е. Галлей вперше визначив орбіту комети, яку було видно у 1682 р. Для цього він вивчив стародавні літописи і звернув увагу на те, що одна з комет з'являлася на небі з постійним періодом 76 р. За допомогою третього закону Кеплера, Галлей визначив велику піввісь орбіти та передбачив її появу у 1758 р. Останній раз комету Галлея спостерігали у 1986 p., а наступний її приліт до Землі очікується у 2061 р.
У XVIII столітті Грінвіцька обсерваторія подала сигнал точного часу. На шпилі однієї з її веж була встановлена червона куля сигналу часу. Рівно о 13 годині 00 секунд куля падала, і моряки виставляли цей час на своїх хронометрах.
1884 року земний меридіан, що проходить через центр меридіанного кола Гринвіцької обсерваторії, було прийнято за початковий для визначення довгот та лічби поясного часу.
У 1893 році обсерваторія була обладнана величезним рефлекторним телескопом, тоді одним з найбільших у світі. За допомогою цього телескопа вчені змогли спостерігати далекі зірки і галактики. Ще довго Грінвіцька обсерваторія залишалася одним з головних астрономічних центрів на Землі.
Рефлекторний телескоп
Після війни, в 1947 році, через світлового забруднення атмосфери у Лондоні було вирішено перенести обсерваторію у замок Херстмонсо, на північний схід від Гринвіча.
Опинившись вже у межах столиці Великобританії, обсерваторія стала втрачати своє колишнє значення. Саме тому зрештою тут вирішено було відкрити музей