Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11)


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #1

Чорні діри
В космічному просторі


Слайд #2
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #2

Чорні дірки - кінцевий результат діяльності зірок. Після використання всіх резервів ядерного пального і припинення реакцій зірка вмирає. Вона вибухає і з'являється наднова зірка
Після чого всі залишки від вибуху збираються в одну точку, концентрація якої перевершує щільність атома в 10000 разів і утворюється чорна діра, яка, відповідно до загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна (1915), тягне викривлення простору-часу.


Слайд #3
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #3

Більшість вважає, що відкриття існування чорних дір - заслуга Альберта Ейнштейна.Однак Ейнштейн закінчив свою теорію до 1916-му року, а Джон Мітчелл обмірковував цю ідею ще в далекому 1783-му. Вона не знайшла застосування тому, що цей англійський священик просто не знав, що з нею робити.


Слайд #4
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #4

СТРУКТУРА ЧОРНОї ДИРИ
Промені світла відхиляються потужним гравітаційним полем, що оточує чорну діру. Далеко від діри промені викривляються слабо. Якщо ж промінь проходить зовсім поряд з дірою, вона може захопити його на кругову орбіту або засмоктати в себе зовсім.
сингулярність-вся речовина чорної діри зібрана в нескінченно малу точку нескінченної щільності в самому її центрі.
горизонт подій-кордон чорної діри


Слайд #5
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #5

РАДИУС Шварцшильда -
У 1906 році німецький фізик Шварцшільц отримав рішення рівнянь загальної теорії відносності для поля тяжіння сферичного тіла. З цього рішення слідує чудовий висновок: сила тяжіння, що діє між масою М і пробної часткою м на відстані г від центру тяжіє маси, зростає до нескінченності при г = 2GM / куб.см, де G - гравітаційна постійна, з - швидкість світла.


Слайд #6
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #6

 
Німецький астроном Карл Шварцшильд (1873-1916) в останні роки свого життя, використовуючи рівняння загальної теорії відносності Ейнштейна, розрахував гравітаційне поле навколо маси нульового обсягу.)


Слайд #7
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #7

Чорні діри не можна безпосередньо побачити, але про їх присутності іноді можна судити по дії їх гравітаційного поля на найближчі об'єкти.


Слайд #8
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #8

Система зірка і чорна діра знаходиться приблизно на видаленні в 10,000 світлових років у межах нашої галактики Чумацького шляху.


Слайд #9
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #9

Ми зазвичай думаємо, що всі чорні діри по суті одне і те ж. Проте астрономи недавно з'ясували, що їх можна розділити на кілька різновидів.Є обертові чорні діри, чорні діри з електричним зарядом і чорні діри, що включають риси перших двох. Звичайні чорні діри виникають шляхом поглинання матерії, а чорна діра яка обертяэться утворюється шляхом злиття двох таких дірок.


Слайд #10
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #10

Чорні діри можуть видавати звукиВсе, що оточує чорну діру, затягується в цю безодню і одночасно з цим прискорюється. Горизонт подій розганятє частки майже до швидкості світла.Під час перетину матерією центру горизонту подій виникає звук, що булькає. Цей звук є перетворенням енергії руху в звукові хвилі.У 2003-му році астрономи за допомогою космічної рентгенівської обсерваторії Чандра зафіксували звукові хвилі, які виходять від надмасивної чорної діри, що знаходиться на відстані 250 мільйонів світлових років.


Слайд #11
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #11

Коли щось( це може бути і планета , і зірка , і галактика , і частка світла ) проходить досить близько від чорної діри , то цей об'єкт неминуче буде захоплений її гравітаційним полем. Для того , щоб залишити горизонт подій , необхідно розвинути швидкість , більшу ніж швидкість світла , а це неможливо.


Слайд #12
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #12

Чорні діри засмоктують всю навколишню масу. Всередині чорної діри все це пресується настільки сильно, що простір між окремими елементами атомів стискається, і в результаті утворюються субатомні частинки, здатні вилітати назовні. Ці частинки вириваються з чорної діри завдяки лініям магнітного поля, що перетинають горизонт подій.Виділення часток створює енергію досить ефективним способом. Перетворення маси в енергію є шляхом у 50 разів більш ефективнішим , ніж ядерний синтез.


Слайд #13
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #13

Обертаються гаряча блакитна зірка і, по всій ймовірності, чорна діра з масою, рівною 16 масам Сонця.


Слайд #14
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #14

. З незрозумілих поки причин, загасаюча зірка трансформується в наднову перш, ніж вибухнути


Слайд #15
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 11) - Слайд #15

Презинтацію виконала:
Учениця 11-А класу
Казан Аліна