Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5)


Рейтинг презентації 3.67 на основі 15 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #1

ЧОРНІ ДІРИ
Підготували:
Ковальова Дар'яКниш Світлана.


Слайд #2
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #2

ПЛАН РОБОТИ
1.Що таке чорні діри?2.Будова чорної діри.3.Історія спостереження за чорними дірами.
4.Падіння людини в чорну діру.5.Цікаві факти.


Слайд #3
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #3

ЩО ТАКЕ ЧОРНА ДІРА?
Чорна діра — астрофізичний об'єкт, який створює настільки велику силу тяжіння, що жодні, як завгодно швидкі частинки, не можуть покинути його поверхню, в тому числі світло.
Чорні дірки-кінцевий результат діяльності зірок,маса яких вище сонячної в 5 або більше разів.
Після використання всіх резервів
ядерного пального і прининення
реакції зірка вмирає.


Слайд #4
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #4

Вона вибухає і з'являється наднова зірка (маса зірки більше сонячної в кілька разів). Після чого всі залишки від вибуху збираються в одну точку, концентрація якої перевершує щільність атома в 10000 разів і утворюється чорна діра, яка, відповідно до загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна (1915), тягне викривлення простору-часу.


Слайд #5
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #5

Пошуки чорних дір у Всесвіті – одне з актуальних завдань астрофізики. Припускають, що чорні діри можуть бути невидимими компонентами деяких подвійних систем. Припускають також, що в ядрах активних Галактик і квазарах можуть бути надмасивні чорні діри.


Слайд #6
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #6

БУДОВА ЧОРНОЇ ДІРИ
Чорна діра може мати лише три фізичні параметри: масу, електричний заряд і момент імпульсу. В залежності від їх значень можна побудувати поверхню, з-під якої не може виходити випромінювання. Така поверхня називається горизонтом подій.


Слайд #7
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #7

Область простору-часу поблизу чорної діри, розташована між горизонтом подій і межею статичності називається ергосферою. Об'єкти, що знаходяться в межах ергосфери, неминуче обертаються разом з чорною дірою
В надрах чорної діри кривина сили гравітації сягає нескінченності в області, яка називається сингулярністю. Для чорних дір, які не обертаються, сингулярність має форму точки. Сингулярність чорної діри, яка обертається, має форму кільця.


Слайд #8
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #8

ІСТОРІЯ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЧОРНИМИ ДІРАМИ
Сам термін «Чорні діри» був придуманий Джоном Арчибальдом Вілером в кінці 1967 року і вперше застосований в публічній лекції "Наш Всесвіт: відоме і невідоме 29 грудня 1967 року.


Слайд #9
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #9

Лаплас в 1787 вперше розрахував розмір тіла з густиною води, на поверхні якого друга космічна швидкість дорівнює швидкості світла. Таке тіло для зовнішнього спостерігача було б абсолютно чорним.


Слайд #10
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #10

В 1916 Шварцшильд знайшов розв'язок рівнянь загальної теорії відносності Ейнштейна для сферичносиметричного тіла:якщо розмір тіла не перевищує гравітаційного радіуса , тіло своїм тяжінням буде захоплювати світло і будь-яку іншу матерію.


Слайд #11
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #11

В 1970-х Стівен Хокінг теоретично передбачив квантове випромінювання мікроскопічних чорних дірок (розміром менших за атомне ядро). Такі чорні діри могли утворитися в момент Великого Вибуху і залишитися до наших днів. Первинні чорні діри спостерігати неможливо, тому вони залишаються гіпотетичними.


Слайд #12
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #12

У 2000-х роках встановлено, що практично в центрі кожної галактики розташована
чорна дірка


Слайд #13
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #13

ПАДІННЯ ЛЮДИНИ В ЧОРНУ
ДІРУ
Якби людина могла виявитися в чорній дірі, будучи в свідомості і маючи можливість повернутися звідти, він би розповів, що спочатку випробував відчуття невагомості, як ніби він знаходиться у вільному падінні, але потім відчув би дуже потужні сили тяжіння, його б тягло ближче до центру чорної діри.Чим ближче до центру, тим сильніше гравітація, тому якщо б його ноги були ближче до центру, ніж голова, його б початок сильно розтягувати і в кінцевому підсумку розірвало б на частини.
 


Слайд #14
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #14

ЦІКАВІ ФАКТИ.
Більшіть людей впевнені,що відкриття чорних дір-заслуга А. Енштейна.Але це не так.Першу гіпотезу зробив Дж.Мітчелл.


Слайд #15
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #15

Якщо заповнити чайну ложку речовиною,з якої складаються Чорні діри,то її вага буде становити
110 млн т!!!!


Слайд #16
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #16

Чорні діри шумлять у всесвіті, так в 2003 році були записані звуки, які виробляє чорна діра. Це відбувається в момент перетину речовиною центру горизонту подій, виходить звук схожий на булькання, це і не дивно, киньте камінчик у воду, вийде приблизний результат.


Слайд #17
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #17

Від чорної діри не може вислизнути жоден матеріальний об'єкт, в незалежності від його розміру. Для того щоб вирватися з захоплення чорної діри потрібна швидкість,що перевищує швидкість світла, а за запевненням вчених, це неможливо.


Слайд #18
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #18

Чорні діри регулюють народжуваність зірок у всесвіті і за підрахунками астрономів зірок 10²². Зірки формуються з газових хмар, коли ті остигають. Частинки, які випускаються з чорних дір, нагрівають ці хмари, і нові зірки не утворюються. З цього випливає, що є система, яка здійснює баланс між чорними дірами і зірками.


Слайд #19
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #19

Вчені-фізики гадають,що наш Всесвіт “мешкає” в одній з Чорних Дір.


Слайд #20
Презентація на тему «Чорні діри» (варіант 5) - Слайд #20

ДЯКУЄМО
ЗА УВАГУ!!!!