Твір-роздум на тему: «Сильна українська людина» за романом Івана Багряного «Тигролови»В основу сюжету роману І. Багряного «Тигролови» покладена оповідь про долю українського юнака Григорія Многогрішного, засудженого радянською владою за «зраду Батьківщині». Йому вдається втекти з етапного ешелону і знайти своє щастя у далекому Сибіру, зустрівши в нетрях тайги своїх земляків і просто добрих людей. Символічно, що, виходячи на полювання разом з родиною мисливців Сірків, він брав участь у полюванні і при цьому сам залишався тигром, на якого полювали органи НКВС.

Григорій Многогрішний є сильним типом української людини, яка відзначається палкою жадобою до життя і великою внутрішньою зібраністю. Ганна Морозівна називає його «ідолом», а Гриць — «вовком». А сам юнак відчуває себе пораненим зацькованим звіром, який застряг у болоті.

Не менш цікаво освітлена в романі історія України, яка спочатку виглядає як нескінченно повторювана циклічність, адже ще з часів гетьмана Дем’яна Многогрішного борці за свободу та незалежність рідної країни потрапляли до Сибіру. Але головний герой роману розриває це порочне коло, тим самим породжуючи надію і вказуючи шлях до свободи і визволення. Григорію вдається втекти не тільки з арештантського ешелону, а й за кордон.

Герой роману «Тигролови» — справжній атлет, адже разом з загартованими у мисливських походах і досвідченими Сірками йому вдається витримувати великі фізичні навантаження. Він виявляє прекрасну реакцію під час полювання на тигра і показує себе влучним стрільцем.

При всьому цьому, сильна українська людина Григорій Многогрішний відзначається не лише великою фізичною силою, він сильний і в іншому сенсі. Він повністю відданий шляхетній ідеї, володіє високою моральністю, гуманністю й інтелектуальними знаннями. Мабуть, не випадково, що герой роману — правнук славетного українського гетьмана Дем’яна Многогрішного, тобто має шляхетне походження. Ще в юнацькому віці Григорій брав участь у повстанні 1919-1922 років у Холодному Ярі, потім навчався в Києві, де отримав досить складну професію авіаційного інженера, а потім, майже одразу, — арешт і катівні НКВС.

Головний герой роману Григорій Многогрішний являє собою тип нового українця, здатного відродити і збудувати рідну Україну, нову державу, вільну від соціального, національного та політичного поневолення. Бо тільки він разом з Наталкою вирвався за кордон, одразу ж зрозумів, що все одно йому стелиться зворотній шлях «десь на ту далеку, для одного з них зовсім незнану, сонячну Україну. А чи в героїчну битву і смерть за тую далеку, за тую незнану, за тую омріяну Україну».