Твір на тему: «Життя нічого не дає без праці» за творчістю Григорія Сковороди


Рейтинг твору 3.67 на основі 101 голосів

Усе творить для смертних турбота і працю людини
Архілох

Всім нам знайоме твердження: «Праця створила людину». Дійсно, вміння і бажання трудитися облагороджує, прославляє й окрилює. І неважливо, чим ми займаємося, який вид діяльності обрали для себе, головне, щоб наша робота приносила користь оточуючим і задоволення нам самим. Р. Роллан писав: «Праця — це єдиний титул істинного благородства! Це міць і радість людини — творця... Праця проявляється в кожному: скромному і великому, творчому діянні, спрямованого на благо людського суспільства».

Трудитися потрібно кожен день, постійно, все життя. Трудитися необхідно для того, щоб відчувати себе потрібним, щоб відчувати себе людиною. Але при цьому праця не повинна бути тільки лише механічною роботою. Людина, виконуючи будь-яку роботу, звичайно ж, повинна замислюватися над тим, навіщо вона це робить, що стане результатом її праці, якої мети вона хоче досягти.

«Презирство тим нікчемним людям,

Що необдумано творять.

У тому людині прикраса

І честь, яка живе століття.

Що серцем чує вона значення

Того, що робить рука».

У цих рядках Ф. Шиллера є глибокий сенс і розуміння того, чим повинна бути праця для кожної людини, як повинні ставитися люди до будь-якої роботи. З ранніх років кожного з нас привчають виконувати щось нескладне: прибирати свої речі, допомагати батькам, що-небудь майструвати. Ми поступово дорослішаємо, наші завдання ускладнюються, вимоги до нас стають суворішими. Ми починаємо замислюватися над тим, чому присвятимо своє життя, яку обрати професію. І, роблячи цей вибір, ми обов’язково повинні запитати себе: для чого потрібна ця робота, якого кінцевого результату ми чекаємо? Чи стане корисною наша праця, чи буде затребувана суспільством?

На жаль, іноді навіть найвищі прагнення розбиваються об безглузду помилку, а іноді й об невдачу. Адже не випадково, коли ми починаємо якусь справу, певні люди бажають нам удачі. Так, бажання і вміння трудитися відіграють велику роль в нашому житті, але не менш важливо, щоб нам щастило в наших починаннях. Припустимо, ми запланували зробити за день багато корисних і важливих справ. Потрібно все встигнути, все розрахувати, але не завжди обставини залежать тільки від нас.

Погана погода, несправність транспорту, затори на дорогах, хвороба, запізнення товариша по роботі, відсутність необхідного матеріалу... Багато може бути непередбачених перешкод при виконанні поставлених завдань. І все ж той, хто шукає вихід з якоїсь ситуації і вирішує проблеми та неприємності, той, хто не здається, обов’язково досягне своєї мети!

«Життя нічого не дає без праці». І без тієї, яка вимагає напруження всіх фізичних сил, і тієї, яка потребує зусиль розуму та серця, і тієї, результат якої залежить від натхнення... А чи існує на світі річ, не гідна того, щоб її супроводжував успіх? На жаль, в нашому світі відбувається чимало низьких, нелюдських вчинків. Трудитися — значить постійно прагнути до більшого, кращого, вищого; значить домагатися якихось нових висот, долати перешкоди, працювати на благо суспільства. І тільки так!

Праця звеличує, окрилює, облагороджує. В усвідомлену працю вкладено головний сенс нашого існування як людини. А значить, кожна праця гідна поваги, поклоніння і удачі! Але що розуміємо ми під словом «удача»? Просте везіння? Щасливий збіг обставин? Думаю, не тільки і, мабуть, не стільки везіння має значення для успіху в справах. «Не допомагає щастя недбайливим», щастя дістається тільки тому, хто багато трудиться. Удача, успіх супроводжують тільки тих, хто докладає великі зусилля, тим, хто багато і наполегливо трудиться. Якщо боятися невдачі, ніколи не досягнеш справжніх висот у роботі. І тільки той, хто невпинно працює над собою, ставить все нові й нові високі цілі, розвивається розумово і фізично, має право говорити: «Благослови мою працю, удаче!».

Благослови, удаче, працю хлібороба в полі, благослови працю матерів, які дали нам життя і виховали нас, благослови працю шахтаря і металурга, кочегара й теслі... Благослови працю лікарів, що лікують наші тіла, благослови працю поетів і музикантів, що лікують наші душі, благослови працю педагогів, що сіють розумне, добре, вічне... Кожну добру справу благослови, удаче!