Твір на тему: «Життя і діяльність Івана Франка»


Рейтинг твору 4.29 на основі 7 голосів

Видатного українського поета Івана Франка за його цілеспрямованість у боротьбі з перешкодами на шляху до прогресу називають Каменярем і титаном праці, а за його всеосяжність життя, за його розуміння різноманітних проблем українського народу він вважається національним пророком, який вів народ своєї рідної країни до кращого життя, до кращої долі.

Тема пророка була порушена у відомій поемі І. Франка «Мойсей». Головний герой цього твору — біблійний пророк, який казав про себе: «Сорок років я трудився і навчав». Те ж саме можна сказати і про І. Франка, адже з сорока років творчої та суспільної діяльності він не втратив жодного дня марно. Франком написано більше шести тисяч поетичних і прозових творів. Найповнішим виданням творів І. Франка вважається п’ятдесятитомник, але і в нього усі твори не вмістилися.

І. Франко народився у селі Нагуєвичі Львівської області. Усе його життя було бурхливим, різноманітним і цікавим. Ще змалечку матір привила синові любов до пісні і праці, а від батька, який був ковалем, Іван перейняв небайдужість до громадських справ і розум. Вже навчаючись у гімназії, І. Франко самостійно вивчив п’ять мов. Гімназистом він писав вірші українською, польською та німецькою мовою, багато перекладав з грецької та латинської. З часом І. Франко став справжнім поліглотом. Поет вивчив і добре володів чеською, старослов’янською, російською, угорською, англійською, італійською, французькою мовами та розмовляв на ідиш. При цьому І. Франко знав напам’ять майже усі твори Т. Шевченка, які увійшли до славетного «Кобзаря».

Ще за життя митця упродовж сорока років його творчої діяльності вийшло десять поетичних збірок, які стали безцінною поетичною скарбницею, справжніми мистецькими перлинами. У своїй творчості І. Франко насамперед виступає як поет і громадянин. Доказом цього може бути його політична лірика, яка стала неповторним досягненням української літератури. А вершиною громадської поезії І. Франка можна вважати добре відомий пролог до поеми «Мойсей».

У поезії І. Франка служіння рідному народу переростає в найвищу мету: боротьбу за волю і щастя людини. «Лиш боротись — значить жити» — з таким гаслом йшов по життю народний поет. Але навіть у наймужніших поетів бувають «хвилини розпачу» і «дні журби», адже вони звичайні люди зі своїми радощами та прикрощами. Були такі дні та часи і в житті І. Франка. Саме у цей період з’явилася незрівнянна збірка його романтичних поезій «Зів’яле листя», яка стала справжнім шедевром не тільки української, а й світової лірики.