Твір на тему: «Є в коханні і будні, і свята» (варіант 1)


Рейтинг твору 4.05 на основі 22 голосів

На перший погляд, твердження про те, що є в коханні і будні і свята, здається хибним, адже більшість тих, хто не стикався з цим почуттям, вважає, що кохання — це піднесення душі, це вічне свято, а ось будні досить часто називають сірими. Та хіба ж кохання може бути буденним та сірим?

Згодом стає зрозумілим, що свято не може існувати без буднів, та й оцінити його повною мірою можна тільки пізнавши буденне життя. Крім того, свято просто не може тривати вічно. То що ж тоді, почуття кохання повинно приходити, як вихідні, і так само зникати з понеділка? Усі ми добре розуміємо, що так не буває.

Справжнє кохання завжди залишається у серці та душі людини, воно не тільки святкове і яскраве, а й лагідне і тихе, воно допомагає людині у будні і робить її щасливою щодня. Аби не розчаруватися, це треба зрозуміти з самого початку, з перших днів, коли з’являється таке почуття. Кохання — це щастя, яке людині потрібне щодня, яке зігріває її і в свята, і в будні. Саме тому є в коханні і будні, і свята.

Підтвердженням цьому можуть бути сюжети багатьох відомих літературних творів, тим більше, що важко знайти поета або письменника, який би не присвятив хоча б один зі своїх творів темі кохання. Наприклад, у своєму романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» П. Мирний зобразив не тільки свято великого кохання героїв твору, але й їхні будні. Саме вони стали для Чіпки і Галі нездоланною перешкодою до щастя. Та й у коханні Лавріна і Мелашки, Карпа і Мотрі, героїв повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», теж свято кохання швидко змінилося важкими буднями.

Щодо реального життя, то прикладом справжнього кохання, в якому були не тільки свята, а й будні, може бути історія кохання та шлюбу В. Сосюри. Які прекрасні поетичні рядки поет присвятив своїй дружині Марії Гаврилівні, і які страшні часи вони пережили разом! Після ув’язнення дружини В. Сосюра зустрів її на вокзалі і, як розповідають очевидці, до самого дому ніс на руках. Отже, свята і будні дивовижно сплелися у яскравому житті талановитого українського співця кохання В. Сосюри, так само дивовижно вони сплітаються у житті кожного з нас.