Твір на тему: «Ясунарі Кавабата – «красою Японії народжений»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів


Першим твором видатного японського письменника Ясунарі Кавабата було автобіографічне оповідання «Щоденник шістнадцятирічного юнака». Хоча ця оповідь повністю відповідала вимогам доби захоплення модернізмом, письменник був творчою людиною і не зупинився на цьому стилі. Він шукав власний шлях, тим більше, його завжди приваблювала традиційна японська література.

Зміну поглядів ознаменувало написання оповідання «Танцівниця з їзду», а потім і повісті «Країна снігу», яку критики оцінили як вершину творчості Кавабати. Цю повість митець писав протягом тринадцяти років. У творі добре відчувається вплив на автора ідей дзен-буддизму. Герої повісті діють на тлі різних епох, а красу природи письменник зображує як швмдкоплинне явище. Тому неповторною красою природи, за думкою автора, слід насолоджуватися кожної миті, бо навіть життя замало для того, щоб усім насолодитися і усе осягнути.

У повоєнні часи Я. Кавабата написав найвідоміші свої твори: «Давня столиця», «Голос гір» і «Тисяча журавлів». За останню повість письменник отримав премію японської Академії мистецтв. У творі Кавабата розкриває відносини людей та їх почуття, а дії відбуваються під час традиційної для Японії чайної церемонії.

Створюючи «Тисяча журавлів», письменник не ставив за мету в усіх подробицях описати чайну церемонію, адже про неї вже багато було сказано і написано, а національною естетикою вона вже давно була доведена до рівня високого мистецтва. Чайна церемонія — це лише тло, на якому розкриваються характери головних героїв твору, на якому показуються думки і пристрасті, що вирують у їхніх серцях.

Я. Кавабата наголошував, що у сучасному світі людина стала беззахисною і самотньою, що разом з тим, як міняються часи, міняються і моральні цінності у суспільстві, зокрема ставлення до чайної церемонії, яка у ХХ столітті вже втратила свою важливість і зміст. Автор застерігав читачів від підробок і фальші, адже це призводить до морального та душевного занепаду.

У повісті «Тисяча журавлів» багато неповторних за своєю красою символів. Головний з них — це тисячі журавлів на кімоно юної японської дівчини Юкіко. Цей символ — порада шукати щастя не у небесній блакиті, а поруч з собою: просто треба вміти його побачити.

Ясунарі Кавабата був не тільки талановитою, а й мудрою людиною. В часі Другої світової війни і після її закінчення поразкою Японії він тримався осторонь від політики. Увесь свій час письменник віддавав філософії і літературі, багато подорожував. Під час своїх подорожей він виступав проти культурної революції і проповідував вічні цінності краси та моралі.