Твір на тему: «Ясунарі Кавабата – «красою Японії народжений»


Рейтинг твору 3.75 на основі 20 голосів


Першим твором видатного японського письменника Ясунарі Кавабата було автобіографічне оповідання «Щоденник шістнадцятирічного юнака». Хоча ця оповідь повністю відповідала вимогам доби захоплення модернізмом, письменник був творчою людиною і не зупинився на цьому стилі. Він шукав власний шлях, тим більше, його завжди приваблювала традиційна японська література.

Зміну поглядів ознаменувало написання оповідання «Танцівниця з їзду», а потім і повісті «Країна снігу», яку критики оцінили як вершину творчості Кавабати. Цю повість митець писав протягом тринадцяти років. У творі добре відчувається вплив на автора ідей дзен-буддизму. Герої повісті діють на тлі різних епох, а красу природи письменник зображує як швмдкоплинне явище. Тому неповторною красою природи, за думкою автора, слід насолоджуватися кожної миті, бо навіть життя замало для того, щоб усім насолодитися і усе осягнути.

У повоєнні часи Я. Кавабата написав найвідоміші свої твори: «Давня столиця», «Голос гір» і «Тисяча журавлів». За останню повість письменник отримав премію японської Академії мистецтв. У творі Кавабата розкриває відносини людей та їх почуття, а дії відбуваються під час традиційної для Японії чайної церемонії.

Створюючи «Тисяча журавлів», письменник не ставив за мету в усіх подробицях описати чайну церемонію, адже про неї вже багато було сказано і написано, а національною естетикою вона вже давно була доведена до рівня високого мистецтва. Чайна церемонія — це лише тло, на якому розкриваються характери головних героїв твору, на якому показуються думки і пристрасті, що вирують у їхніх серцях.

Я. Кавабата наголошував, що у сучасному світі людина стала беззахисною і самотньою, що разом з тим, як міняються часи, міняються і моральні цінності у суспільстві, зокрема ставлення до чайної церемонії, яка у ХХ столітті вже втратила свою важливість і зміст. Автор застерігав читачів від підробок і фальші, адже це призводить до морального та душевного занепаду.

У повісті «Тисяча журавлів» багато неповторних за своєю красою символів. Головний з них — це тисячі журавлів на кімоно юної японської дівчини Юкіко. Цей символ — порада шукати щастя не у небесній блакиті, а поруч з собою: просто треба вміти його побачити.

Ясунарі Кавабата був не тільки талановитою, а й мудрою людиною. В часі Другої світової війни і після її закінчення поразкою Японії він тримався осторонь від політики. Увесь свій час письменник віддавав філософії і літературі, багато подорожував. Під час своїх подорожей він виступав проти культурної революції і проповідував вічні цінності краси та моралі.