Твір на тему: «Яким має бути друг»


Рейтинг твору 5 на основі 2 голосів


Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні
Г. Сковорода

Яким же має бути справжній друг? Які риси характеру мати, і якими якостями володіти? Кожен на ці запитання дасть свої відповіді. Адже всі ми різні. У кожного власні погляди на життя, на взаємини. У кожного різні потреби і бажання. І це нормально, це правильно.

Поміркуємо, для початку, що ж таке дружба. Безсумнівно, це близькі стосунки між людьми, які приносять радість, насолоду, задоволення і щастя. Вони базуються на взаємній довірі, прийнятті, розумінні, прихильності, а так само на спільних інтересах, потребах і поглядах. Це щира взаємодопомога, самовіддача, довіра між людьми. Адже кожній людині необхідно, щоб її розуміли і приймали, щоб їй довіряли й цінували. Всім нам потрібна доброта, а так само увага, чуйність і безкорисливість.

Яким є справжній друг для мене, звичайного сучасного школяра? Це насамперед позитивна й доброзичлива людина з почуттям гумору. Він, безсумнівно, чуйний, м’який, ввічливий і привітний. Ще мій друг повинен бути людиною слова: якщо щось сказав, щось пообіцяв, значить, обов’язково зробив. Бажано, щоб мій друг поводив себе в суспільстві ввічливо і гідно, знав правила поведінки, поважав інших людей. Ще для мене важливо, щоб близька мені людина завжди була щирою і залишалася самою собою в різних ситуаціях, була справжньою. Так само бажано, щоб друг був поблажливим і справедливим до інших людей та до їхніх вчинків.

Для мене одним з основних критеріїв дружби є взаємні інтереси, спільні захоплення, можливо, однакові хобі. Час, який друзі проводять разом, має бути цікавим і продуктивним. Спілкування має приносити людям, які дружать, задоволення, натхнення й позитивні емоції.

Справжній друг ніколи не залишить тебе в біді, завжди буде готовий прийти на допомогу. Він зуміє вислухати, якщо треба, дасть слушну пораду, або й просто промовчить. Друг завжди скаже тобі правду, нехай навіть неприємну і гірку. Він не стане лестити тобі, але не буде й жорстко критикувати. Друг усвідомлено й адекватно висловить свою думку, якщо треба, вкаже на помилки або щось порадить. Я вважаю, що саме так поводяться вірні друзі. Принаймні я, як друг, намагаюся дотримуватися саме таких правил і принципів.

«Друг в біді не кине, зайвого не запитає...». Я вважаю, що слова знаменитої дитячої пісеньки якнайкраще відображають найважливіші критерії дружби. Дружіть, намагайтеся стати гідним і справжнім другом! Це зробить ваше життя щасливим, радісним, багатогранним і різноманітним. Тоді ви ніколи не відчуєте себе самотнім. Дружба — це прекрасний дар людству!