Твір на тему: «Якого Пушкіна я відкрила для себе» за романом «Євгеній Онєгін»


Рейтинг твору 3.99 на основі 69 голосів


У романі «Євгеній Онєгін » автор займає унікальне положення, що дозволило мені відкрити нового, невідомого мені раніше Пушкіна. Поет не просто розповідає про життя своїх героїв, показує Росію того часу, а й сам є активним учасником того, що відбувається. Тому можна сказати, що Пушкін виступає в своєму романі і оповідачем, і героєм одночасно.

Це не дивно, адже особистість поета не могла не проявитися в його самому задушевному, найулюбленішому творі. Він протягом усього роману веде діалог з читачем через ліричні відступи. Автор ділиться з нами своїми секретами, вводить у текст «Євгенія Онєгіна» свої плани, чернетки, сперечається з літературними критиками. Завдяки цьому створюється враження дружнього тону, безпосередньої бесіди читача з поетом. До того ж, завдяки зауваженням автора про свій роман, часом здається, що він створюється прямо на наших очах.

Пушкін став для мене справжнім другом, провідником по своєму твору і по життю в цілому. Він коментує все, що відбувається з героями, міркує про їх життя. Наприклад, поет замислюється про майбутню долю мрійливого Ленського, якби той залишився живий після дуелі. У «Євгенії Онєгіні» автор то наближається до героїв, то віддаляється від них. Примітна в цьому плані зустріч автора і Євгенія Онєгіна:

«З ним подружився я в той час ,

Мені подобалися його риси».

І далі поет продовжує:

«Томила життя обох нас,

В обох серця жар згас».

Разом з тим автор показує відмінності між ним і героєм, які дуже істотні:

«Квіти, любов, село, неробство.

Поля! Я відданий вам душею.

Завжди я радий помітити різницю

Між Онєгіним і мною».

Сам портрет автора в романі прихований. Здається, що це людина без обличчя, імені, зовнішності. Але, на мій погляд, в цьому образі відбилися погляди самого Пушкіна на всі явища життя . Думаю, що кожен раз автор, звертаючись до читача, запрошує його поміркувати, погодитися чи не погодитися з ним.

У філософських відступах роману звучить голос мудрої людини, багато побачив на своєму життєвому шляху. У романі автор виступає як досвідчений людина, яка побачила життя. Він знає багато сумної правди про людей, але він не перестав їх любити. Поет то сумний, то пристрасний, то насмішкуватий.

Автора приваблюють бали, театр, дружба, любов, – все, що пов’язано з життям у всіх її проявах. Всьому свій час, вважає поет. Час легко парити по життю, кружляючи у вихорі балу, закохуючись, роблячи дурниці. Пізніше настає час осмислювати свій життєвий досвід, шукати сенс свого існування, осягати себе і навколишній світ.

У відступах «Євгенія Онєгіна» автор дає характеристику реальних осіб, які жили і творили в його час. У ліричних відступах автор багато говорить про своє життя, юність («В ті дні, коли в садах ліцею я безтурботно розцвітав»), про любов до Батьківщини. Іноді автор висміює чужі йому уявлення про життя: вульгарність, лицемірство, розпуста, заздрість.

Кульмінаційні моменти роману Пушкін залишає відкритими, даючи свободу вибору читачеві. Відкритий фінал «Євгенія Онєгіна» надає можливість самому приймати остаточне рішення, визначати долю героїв роману.

Для мене Пушкін постав у романі світлим, життєрадісним чоловіком, вірним дружбу і коханню. Він вчить нас любити Батьківщину, цінувати в житті красу, любов і дружбу. Він закликає насолоджуватися життям, кожною його годиною і миттю. Ось чому залишаються справедливими слова Бєлінського про О. Пушкіна: «Читаючи його твори, можна чудовим чином виховати в собі людину».