Твір на тему: «Як стати особистістю»


Рейтинг твору 3.62 на основі 13 голосів

На мій погляд, першою ознакою особистості є повага до людей і високе почуття власної гідності. Справжня особистість — це та людина, яка прагне якомога більше вміти і знати, яка постійно працює над розширенням свого світогляду і збагаченням свого інтелекту. Це обов’язково людина з сильною волею і високим культурним рівнем.

Справжня особистість повинна бути енергійною, дієвою і працьовитою людиною. Вона повинна бути принциповою і цілеспрямованою, знати, чого хоче, впевнено прямувати до своєї мети, незалежно від обставин відстоювати особисту точку зору і власну життєву позицію. Така людина не обов’язково повинна бути фізично сильною, але духовною силою повинна відзначатися обов’язково.

Справжня особистість здатна протистояти ганебному, негідному. Вона завжди повинна дотримуватися свого слова, бути вірною і справедливою. Особистість — це завжди взірець для оточуючих. При цьому не до кожної особистості люди ставляться позитивно, але визнають особистість майже всі без винятку.

Саме під час навчання у школі кожен з нас формується як особистість. Цьому сприяє батьківське і родинне виховання. Не менш на цей процес впливає і школа. Але, за великим рахунком, все залежить безпосередньо від нас. Як відомо, ідеальних людей не буває, але до ідеалу повинен прагнути кожний, кожному потрібно переборювати свої страхи і позбуватися недоліків. Повагу оточуючих заслужить лише той, хто буде постійно над собою працювати, рухатися вперед і займатися самовихованням.

Досконалості немає меж. І перший крок на шляху до неї — це віра у власні можливості і сили. Не слід боятися труднощів, краще вчитися долати їх самотужки. Треба соромитися слабкості, адже до слабких можуть ставитися поблажливо, їх можуть жаліти, але поважати їх ніколи не будуть. Все, за що берешся, треба прагнути зробити якнайкраще. Не слід боятися братися за складні справи, які потребують додаткового часу та зусиль. Справляючись з такими завданнями, ти будеш завойовувати авторитет і повагу оточуючих, піднімати самооцінку. Крім того, треба вміти долати труднощі, але оминати шляхи найменшого опору, треба вірити у правильність своїх дій.

Прагнення людини стати особистістю — це нелегка праця, це постійна боротьба над самим собою, безперервна душевна робота. І як би там не склалося у нашому житті, ми за будь-яких умов повинні прагнути залишатися особистістю, людиною з великої літери.