Твір на тему: «Вирішення проблеми поета і суспільства в поезії Шарля Бодлера «Альбатрос»


Рейтинг твору 4.52 на основі 27 голосів

Проблема взаємовідносин творчої людини і суспільства завжди залишається однією з найгостріших проблем для людей з творчим потенціалом, в тому числі і для митців поетичного слова. Як почувається людина з загостреним світосприйняттям серед оточення недолугих, обмежених міщан? Саме на це питання шукав відповідь у своїй поезії «Альбатрос» відомий французький поет XIX століття Шарль Бодлер.

Шарль Бодлер був одним з найяскравіших представників символізму у тогочасній літературі, тому у своїх поетичних творах він віддавав перевагу асоціативному мисленню. Найважливішими для нього були символи, які уособлювали в собі те чи інше явище або філософське поняття. І яскравим тому доказом став вірш «Альбатрос».

У поезії розповідається про гордих морських птахів, які вільно почуваються над морськими глибинами. Їхній плавний політ, їхні білосніжні крила не можуть не викликати захоплення.

Та ось одного з птахів заради розваги ловлять матроси. Вони кладуть альбатроса на палубу, і що ж виявляється? А виявляється, що величезні крила, які так добре тримали птаха у повітрі, на палубі лише заважають і не дають альбатросу ніякої можливості злетіти. Ноги птаха ледве ступають, а крила безпомічно волочаться за тілом. Птах виглядає незграбно і смішно:

«Найшвидший із гінців, як важко він ступає!

Окраса вітру й хвиль, яким він став смішним!

Той, дражнячись, в дзьоб дим йому пускає.

Той натовп веселить, кульгаючи, як він».

Використовуючи альбатроса у якості символу, поет промовляє, що у всьому величному і прекрасному можна побачити недолуге і потворне. І мова у вірші, звичайно ж, йде не тільки про морського птаха. В образі альбатроса Ш. Бодлер уособлює риси творчої особистості, поета, творчість якого не сприймається обмеженими і недолугими людьми. Майстер поетичного слова не може творити нескінченно, скільки завгодно сяяти розумом і талантом, розповідати про прекрасне в той час, як засліплене власною дурістю суспільство бере на кпини все високе і прекрасне, а з нього самого глузує.

Ш. Бодлер впевнений, що поету дуже важко, майже неможливо жити серед неосвіченого оточення, серед людей, байдужих до його творчості. Мабуть, саме тому автор вірша, описуючи величного морського птаха, вигукує: «Поете, ось образ твій!».

Видатний французький поет-символіст Шарль Бодлер і сам неодноразово зазнавав насмішок і принижень. Саме тому усю гіркоту недолугого ставлення до творчих людей у суспільстві він і вилив у своїй поезії «Альбатрос». А ми повинні зробити з вірша висновки і назавжди запам’ятати, що душа творчої людини надзвичайно вразлива, тому ставитися до митців треба з благоговінням і пошаною.