Твір на тему: «Вибір життєвого шляху: розум або почуття»


Рейтинг твору 4.57 на основі 7 голосів

Людина за своєю природою недосконала, і їй властиво робити помилки. При цьому кожен має уявлення про свою подальшу долю, про те, як будуть надалі розвиватися події в його житті, про те, як він буде це сприймати. Очевидно, що у кожної людини це подання індивідуальне, і він прагне до цього подання, йде слідом за ним. До того ж на людину впливають різні фактори, що змінюють це саме уявлення, і вона йде вже до нового уявлення, знову ж таки, потрапляючи під вплив якихось чинників. Так людина здійснює подорож по життєвому шляху.

Але, що цікаво, це подання у різних людей може відрізнятися кардинально. Наведу простий приклад. Уявіть собі: людина успішно вчиться в школі, навчилася посидючості і терпінню, старанно навчається в хорошому виші, перед нею ясно видно всі перспективи: хороша робота, хороше матеріальне становище, зручність і комфорт.

А тепер уявіть іншу людину: вона могла отримати гарну освіту, це було цілком в її можливостях і силах, але ця людина не зацікавлена в тих перспективах комфорту, які відкриті перед першою людиною, їй достатньо значно меншого. Вона схильна до свободи вибору і ні за що не стане витрачати довгі роки на побудову кар’єри.

Як ви думаєте, якби перед вами був би вибір, ким з цих людей ви хотіли стати, кого б ви обрали? Упевнений, більшість, не замислюючись, вибере долю першої людини. Я особисто з такою позицією не можу погодитися, бо у першого нашого героя немає найголовнішого, немає того, що є в іншого — почуттів.

Людина все життя прагне знайти щастя. Але правда в тому, що ніякі матеріальні блага не зроблять людину такою щасливою, як її почуття. Нехай у людини, «що йде туди, куди кличе душа», не буде розкішних речей або комфортабельних апартаментів, але вона буде щасливою, тому що втамувала спрагу своєї душі і втамовує постійно, в той час як людина, що «зачинила» свої душевні позиви заради кар’єри, буде розуміти, що, незважаючи на всі матеріальні блага, якими вона опанувала, їй не вистачає чогось дуже суттєвого, того, чого купити не можна. Про це, до речі, можна прочитати у величезній кількості книг. Таким чином, перша людина опиняється куди більш нещасною.

Здається, в чому ж справа? Ми ж можемо стати іншими людьми, якщо це дійсно правда, і тоді ми знайдемо щастя. Але справа в тому, що у нас практично немає вибору, ми не зможемо стати тим, ким ми не є, не зможемо чинити по-іншому, тому що розуміємо, що правильніше. Це насамперед у наших генах, в нашій крові, в тому, що дісталося нам від наших предків. Крім того, виховання теж, безумовно, впливає на особистість, на наші схильності і прагнення. Це все не дозволяє нам чинити інакше або змушує відштовхувати думки про це з клеймом «нерозумно».