Твір на тему: «Вибір професії»


Рейтинг твору 3.6 на основі 244 голосів

Непомітно пролетіли чудові шкільні роки. І сьогодні переді мною стоїть непросте питання: «Ким бути?». У світі постійно з’являються все нові і нові професії. Розмовляючи з батьками про своє майбутнє, я зрозумів, що людина сама відповідає за свій вибір. Професія — це дуже важлива частина життя людини, і чим вдаліше ти зробиш вибір, тим більше досягнеш бажаного на професійному шляху, тим більше відчуєш себе успішним і щасливим. Ще один з найважливіших принципів вибору професії: щоб вона тобі подобалася. Адже роботу, яку виконуєш із задоволенням, завжди робиш легко, не відчуваючи втоми, і не помічаєш часу, який на неї витрачено.

Немає поганих професій. Всі професії хороші! І перш ніж обрати свою, людина повинна знати, чого вона хоче. Професія не обов’язково повинна бути героїчною, високооплачуваною, такою, яка надає якісь пільги. Головне, щоб вона була творчою і цікавою, і тоді успіх тобі буде гарантований. Звичайно, в житті не погано б знайти «свою» професію, ту, яка ближче до тебе, до твоєї душі, щоб не мучитися і не побиватися все життя. Але найчастіше ми обираємо не те, чого бажаємо, а те, що доводиться: незважаючи на можливість вибору, ми сміливо йдемо за друзями і тим самим несвідомо губимо своє життя.

Що я хочу від своєї майбутньої професії? Звичайно, щоб вона була творчою, щоб у процесі роботи я спілкувався з багатьма цікавими людьми і, можливо, подорожував. По-друге, я повинен володіти певними знаннями та здібностями, щоб бути кращим в обраній професії. По-третє, те, що я буду робити, має приносити користь суспільству, а не тільки мені. І, нарешті, моя майбутня професія повинна подобатися мені, щоб я кожен день не прокидався з думкою: «Знову на роботу, коли ж буде відпустка?!?».

Я розумію, що в 17 років зробити такий вибір дуже складно, тому зараз можна тільки припускати й будувати плани. Мені дуже подобається професія архітектора, який розробляє проекти майбутніх будівель, створює спочатку маленькі макети, а потім переносить задумку в реальність. Безумовно, ця професія вимагає великої бази знань і умінь, тому до свого першого зробленого проекту належить багато вчитися і пробувати.

Робота архітектора поєднує в собі і творчість, і раціональність, і знання, і постійний розвиток. Адже якщо ти не будеш знову і знову вчитися, дізнаватися про нові методи будівництва та інших тонкощів професії, можна надовго «застрягти» в минулому і зупинитися на місці.

Я вважаю, що професію потрібно обирати не тільки серцем, а й розумом. Зважити всі «за» і «проти». І, головне, потрібно вислухати людей, чия думка тобі корисна, а вже потім приймати рішення, від якого залежить все твоє подальше життя.