Твір на тему: «У чому сенс життя» (варіант 1)


Рейтинг твору 3.75 на основі 269 голосів

У чому сенс життя? Про це замислювалися і грецькі філософи, і східні мудреці, і сучасні вчені. «Для чого я живу?» — це запитання хоч раз ставила собі розумна людина.

Знайти відповідь на запитання «У чому сенс життя?» значить визначити його мету, призначення. Я вважаю, що залежно від того, якої мети ви хочете досягнути на тому чи іншому життєвому етапі, змінюється і сенс вашого життя. Якщо в 25 років ви поставили собі завдання заробити якомога більше грошей, з кожною новою великою угодою зростає відчуття, що життя повне сенсу. Але якщо через двадцять років ви виявите, що заробили гроші, проте не досягли гармонії в сімейних стосунках, то минулі роки здаватимуться вам безглуздими або, принаймні, такими, що мали сенс лише частково. Одне ясно: життя людини повинне мати сенс, тобто мету, нехай навіть і минущу.

Життя без сенсу означає, що людина позбавлена ​​глибокої внутрішньої мотивації, а це робить її слабкою. Слабкість, відсутність мети заважають людині чинити опір несприятливим життєвим ситуаціям, взяти власну долю у свої руки. Така людина стає легко керованою: відсутність сенсу життя позбавляє її міцних життєвих критеріїв. Свої цілі й бажання людина часто підміняє чужими. У результаті страждає її індивідуальність, не проявляються в належній мірі здібності й таланти.

Психологи відзначають, що небажання або неможливість знайти сенс життя лежать в основі багатьох психічних розладів і хвороб, депресій, неврозів, є однією з причин самогубств, злочинності, алкоголізму та наркоманії. Тому будь-яка людина завжди, свідомо чи ні, але прагне знайти для себе завдання в житті. Поступово вся ця карусель тимчасових цінностей і бажань наближає людину до відповіді на головне запитання: «У чому сенс життя — у чому сенс усіх смислів і мета всіх цілей?».

Відповідь на це запитання кожна людина приречена шукати як шляхом інтелектуальних досліджень, так і на основі життєвого досвіду. Існує навіть думка, що сенсом життя є пошук сенсу життя. Однак слідом за найбільшими мислителями можна вважати, що об’єктивний сенс життя все ж існує. Життя людини має призначення. І секрет щастя чи нещастя людини безпосередньо пов’язаний з тим, якою мірою її життя відповідає цьому призначенню.

Ну так в чому ж полягає сенс життя? Це гармонійне поєднання мрій, можливостей і реальностей. У цьому випадку спочатку оточуючі, а потім і сама людина виховує в самій собі моральні якості, які можна вдосконалювати все своє життя. Потім усвідомлено ставить перед собою чітку мету професійного вибору та крокує до неї, працюючи старанно й наполегливо. При цьому вона не відчуває ніякої напруги, тому що життя приносить їй задоволення. Вона щаслива, бо реалізувалася. Вона точно знає відповідь на запитання: «У чому сенс життя людини?».