Твір на тему: «Таємниця людських стосунків у творі Патріка Зюскінда «Запахи»


Рейтинг твору 5 на основі 2 голосів

Герой роману Патріка Зюскінда народився у незвичайно смердючому бруді і тільки випадково не загинув від рук своєї матері. Він виріс без любові і тепла під наглядом жорстокої годувальниці, яка нещадно експлуатувала хлопчика з самого раннього дитинства. Отже, єдиним бажанням Жана-Батіста Гренуя було бажання просто вижити у цих нестерпних умовах. А ось бажання помститися людям у Гренуя з’явилося значно пізніше.

Виявляється, що у перекладі з французької мови «гренуй» означає «жаба». Тому що ж могла викохати, виростити у своєму серці бридка і холодна «жаба», окрім помсти за своє скалічене життя і ненависті до людей? В той же час натовп керувався не розумом, а відчуттям. Навіть перед стратою Гренуя, вбивці декількох дівчат, він шаленів від свого кумира і його запахів, забувши, що аромати, створені парфумером, були настояні на стражданні убитих ним жінок. А цинічний і бридкий оскал Гренуя був сприйнятий натовпом за найспокусливішу, найчарівнішу і найневиннішу посмішку.

На жаль, так ніхто і не помітив зневаги та тріумфу Гренуя. Герой роману, народжений у найсмердючішому у світі місці, виріс без любові, вийшов із покидьків, жив без людського тепла, був бридкий і кульгавий, малий і горбатий, був страховиськом не тільки зовні, а і в середині. Але йому вдалося стати улюбленцем світу.

Греную вдалося стати саме таким, яким він бачив себе у своїх найнеймовірніших фантазіях. Однак справжнього тріумфу він так і не домігся, адже був нездатний відчути простого людського задоволення. Він ненавидів людей і створював свої парфуми не для них, а лише заради свого задоволення. Парфумера більше нічого не цікавило. Та як він не старався, але тріумфу так і не вийшло. Натовп дійсно насолоджувався його парфумами, але його самого все сильніше здавлювали задушливі випари, які виходили з його брудної душі. І з цим Гренуй не міг нічого вдіяти і таким чином він карав сам себе.

Своєю повістю-притчею Патрік Зюскінд розкриває таємниці людських почуттів і стосунків. Автор вважає, що саме запах впливає на підсвідомість людей і викликає у них різноманітні почуття, навіть у тому випадку, коли людина не здогадується про джерело їх виникнення. Письменник стверджував, що насолода і краса не можуть виникати на підґрунті ненависті, насильства і смерті, а якщо геній зла обирає злочинний шлях, людина буде знищена силою її таланту і не залишить для світу нічого корисного.