Твір на тему: «Тарас Шевченко — волелюбний поет стражденної України» (варіант 1)


Рейтинг твору 4.14 на основі 36 голосів

Геній українського народу, видатний поет Тарас Григорович Шевченко зробив неоціненний вклад у світову духовну та літературну скарбницю. Це був перший український поет, який досяг такого рівня. Його довершена творчість і досі сіє зерна добра і світла, палахкотить незгасимим полум’ям проникливої мудрості і безкомпромісної справедливості.

Тарас Григорович Шевченко народився звичайним кріпаком, і йому, як нікому іншому, були добре відомі зрозумілі бідність і нужда. Через це все своє життя він присвятив ідеї соціального і національного визволення трудящих із рабства та боротьбі за свободу свого народу. Не було такої сфери життя українців, якої б не торкнулася творчість великого Кобзаря. У більшості своїх творів поет закликав усі народи тогочасної Російської імперії об’єднатися і боротися проти царизму. Шевченко вірив, що після звільнення від експлуататорів на його рідній землі настане прекрасне, щасливе життя:

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі».

Без імені Тараса Григоровича Шевченка неможливо уявити української літератури, національної культури і нашої країни взагалі. Творчість великого Кобзаря невмируща. Життя поета можна вважати справжнім мистецьким подвигом, адже усі свої сили він віддавав на порятунок українського народу та української культури. Саме Шевченко відкрив перед своїми співвітчизниками шлях у щасливе майбутнє.

З плином часу українці все більше переконуються в тому, що поезії цього видатного митця являють собою справжні одкровення, які він висловлював не тільки на адресу минулих і сучасного поколінь, а й на адресу прийдешніх українців. З часів життя та творчості поета не одне покоління наших співвітчизників звіряло своє життя за його поезіями. Підтвердженням цього можуть бути рядки відомої української поетеси Ліни Костенко з вірша під назвою «Кобзареві»:

«Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,

бо ти для мне — совість і закон…

Кобзарю, знаєш, нелегка епоха,

оцей двадцятий невгамовний вік.

Завихрень — безліч. Тиші — анітрохи…

Прости, що я дрібницями тривожу

твій вічний, твій глибокий сон».

Тарас Григорович Шевченко — це вічний вогонь, який ніколи не згасне в серцях українців. А творчість великого Кобзаря — це недоторканна святиня, якою пишаються усі наші співвітчизники. Ми — нащадки видатного поета, будемо завжди зігрівати у своїх душах той вогник безмежної любові до рідної Вітчизни, який своїми безсмертними творами запалив найвидатніший український поет Т. Г. Шевченко.