Твір на тему: «Символічне значення червоних вітрил у однойменній повісті Олександра Гріна»


Рейтинг твору 3.63 на основі 16 голосів

На написання повісті «Червоні вітрила» О. Гріна наштовхнув маленький іграшковий кораблик, який він побачив у вітрині магазину. Причому колір вітрила у нього був білий. Червоними вітрила стали вже в останній редакції повісті.

Після цього вітрила придбали образність і стали символом. Як говорив сам автор: «ніщо не скаже більше вітрила червоного, а краще того – яскраво-червоного кольору, тому що в червоному є яскраве тріумфування. Радість означає знання того, чому радієш».

На самому початку повісті Ассоль зустрічається з червоними вітрилами на іграшковій яхті, яку вона запускає на воду. Вітрила на ній червоними були випадково, їх зробили з обрізків шовку, які вже ні на що ні годилися. Вони були веселого полум’яного кольору. Ассоль отримує пророцтво для себе від казкаря Егля про вітрила. Причому саме про червоні, тому що червоний колір без домішок – колір мрії, а червоно-кривавий – недобрий. Так іграшкова яхта і дивне пророкування змушують дівчинку повірити в казку.

Разом з Ассоль десь далеко росте хлопчик Грей. Він з самого дитинства бачить навколо себе буйство фарб і може тонко відчувати навколишній кольоровий світ. І коли хлопчик виріс, у нього залишилося тонке відчуття кольору. Він один з небагатьох, який розуміє різницю між червоним і червоно-кривавим кольорами: «Риючись в легкому опорі шовку, він розрізняв кольори: червоний, блідий, рожевий і рожевий темний; густі вишневі, помаранчеві і похмуро руді тони; тут були відтінки всіх сил і значень».

Яскраво-червоний колір вітрил, корабель з якими чекає кожен день Ассоль, може означати особливість дівчини. Кругом по морю ходять кораблі з білими вітрилами, це буденно, звично. Вітрила незвичайного кольору – символ унікальності ситуації. У кожному порту є дівчина, яка чекає свого коханого, визирає вітрила, сподівається і чекає швидкого повернення. Але Ассоль, яка чекала невідомого принца, повинна була мати хоч якийсь орієнтир, що це приплив саме її принц. Колір паруса – особлива прикмета майбутнього коханого.

І Грей зумів створити для дівчини її казку та стати в ній головним героєм. Грея не хвилювало громадська думка, він хотів подарувати щастя дівчині і бути щасливим разом з нею. Він узяв на себе роль провидіння і завдяки червоним вітрилам та змінив свою долю і долю Ассоль.