Твір на тему: «Своє щастя у кожного в руках»


Рейтинг твору 4.12 на основі 33 голосів

Щастя, напевно, одне з найскладніших понять. Всі хочуть бути щасливими, але мало хто здатен відповісти: що ж таке щастя? Часто під щастям люди мають на увазі щось таке, що ним не є. Наприклад, «щастя — це коли тебе розуміють» або «будуть гроші — буде щастя», тощо. Вони прагнуть до цього все життя, а коли отримують, розуміють, що щастя не в цьому. Бідні вважають, що щастя в грошах, а багаті знають, що це не так. Самотні вважають, що щастя в сім’ї, а ті, хто її мають, впевнені, що просто наявність родини — це ще не щастя. У підсумку, багато хто ганяється за примарами, розчаровується і виносить вердикт: «немає в житті щастя».

Щастя — це стан душі. Саме стан, саме те, що ви відчуваєте. Не те, що у вас є вдома, не те, скільки ви заробляєте, не те, які люди вас оточують, а тільки те, що ви при цьому відчуваєте. Один щасливий, граючись зі своєю дитиною, інший при цьому думає про проблеми, злиться, лається. Один на роботі натхнений, насолоджується, а його колега натомість страждає, займаючись тим же самим. Для щастя неважливо, що у людини є, що вона робить, важливо, що вона відчуває.

Існує поширене уявлення про щастя як про якусь суму земних благ, свого роду соціальний пакет, який робить життя людини комфортним і безтурботним. Для кожного він свій, але все одно: або тобі пощастить, і ти будеш щасливий, або тобі залишиться животіти невдахою. Таке розуміння щастя є примітивним і спрощеним.

Щастя нематеріальне, бо це стан душі. Звичайно, щастя різними людьми розуміється по-різному. Хтось знаходить його в сім’ї, хтось іде в монастир, щоб все своє життя присвятити служінню Богові. Хтось не має сім’ї, але знаходить щастя в праці на користь людям, у тому, що його робота приносить радість йому та іншим. У когось, можливо, взагалі нічого немає, але він все одно щасливий, бо радий тому, що на вулиці гарна погода, і у нього нічого не болить. Різні бувають люди. Трапляється, що людині дається все: здоров’я, матеріальний достаток, хороша сім’я; здавалося б, живи і радій, а він все одно нещасливий, не цінує все це і весь час чимось незадоволений.

Отже, щастя не дуже залежить від матеріальних умов життя, воно знаходиться всередині самої людини, в його власній душі: це вміння цінувати все те, що нам дається, і дякувати за те Богові. Кожен день може подарувати нам щастя, потрібно просто вміти бачити його — своє щастя у кожного в руках.