Твір на тему: «Специфіка вирішення теми кохання у романі «Портрет Доріана Грея»


Рейтинг твору 4.15 на основі 13 голосів


На любові тримається весь світ.

Ф. Шиллер

Головний герой роману Оскара Уайльда — молодий і вродливий аристократ Доріан Грей, який ще зовсім юним та недосвідченим закохався у дуже привабливу молоду актрису Сібіллу Вейн, у якої були «очі — сині озера, губи — пелюстки троянд». Вона грала у невеличкому провінційному театрі і найчастіше їй діставалися ролі у трагедіях Шекспіра. Вона виконувала свої ролі настільки натхненно і захоплено, що майже перевтілювалася у своїх героїнь.

Створивши дивовижний вигаданий світ, дівчина жила в ньому, доки із захмарних висот поряд з нею не з’явився чарівний і прекрасний принц Доріан Грей. Він став її першим і єдиним коханням. Доріан був ідеалістом по натурі, тому і бачив у коханій дівчині втілення його ідеалів. Захоплений Сібіллою, юнак запропонував їй одружитися, що для дівчини стало неймовірним щастям.

Але коли одного разу Доріан Грей разом зі своїми друзями, художником Безілом Холлуордом і лордом Генрі, прийшов на виставу, у якій грала Сібілла Вейн, вона в той раз показала себе не найкращим чином. Але проблема була не в тому, що актриса змінилася чи втратила свій талант, а втому, що вона просто вирішила бути сама собою, а крім того, у той час вона була переповнена своїм особистим щастям. Вистава не вдалася, бо замість талановитої акторки глядачі побачили звичайну дівчину.

У житті кожної людини можуть бути свої успіхи і невдачі, свої злети і падіння, ніхто не застрахований від невірних кроків і помилок. І ми повинні вміти не тільки радіти за досягнення близьких людей, а й пробачати їхні помилки. Доріан Грей теж не мав ніякого морального права так жорстоко докоряти дівчині, яка його самовіддано кохала, за невдалу виставу. До того ж, Сібілла Вейн була ще дуже молодою і не мала достатнього життєвого досвіду.

Щодо героя роману, то він був черствим егоїстом і любив тільки себе. Тому Доріан не зміг відчути і зрозуміти вразливу і ніжну дівочу душу. Замість того він дуже образив Сібіллу і розірвав з нею усі стосунки. Виходить так, що кохав він не дівчину, а лише вигадану красу, популярність і славу молодої актриси. І хоча згодом до Грея прийде каяття, він забажає примиритися з Сібіллою і навіть одружитися з нею, та й це каяття буде визвано не душевним поривом, а, скоріше, почуттям обов’язку. Сібілла, яка усім серцем кохала юнака, не могла витримати такого відношення, це для неї було жорстоким ударом. Коли Доріан Грей розстався з дівчиною, та утратила сенс свого життя і покінчила життя самогубством.

Та не встигли Сібіллу поховати, а Доріан Грей вже розважався: він відвідував модні світські салони і оперу, а Сібіллу згадував тільки через те, що вона нікому не назвала його ім’я і через її самогубство особисто йому не буде ніяких неприємностей.

Доріан Грей прожив багато років, спілкувався з найкращими та найблискучішими жінками вищого світу, але так і не зміг нікого покохати. Та й його ніхто так самовіддано і щиро не кохав, як кохала колись Сібілла Вейн. Адже, щоб по-справжньому покохати, перш за все, треба мати світлу і чисту душу, якої у Доріана Грея ніколи не було.