Твір на тему: «Слово не повинно розходитися з ділом»


Рейтинг твору 4.17 на основі 29 голосів

Розумна людина повинна відповідати за свої вчинки, тому що вона має свободу вибору і те, як вона вчинить сьогодні, позначиться на її житті завтра. Навіть якщо вона і не відповість, наприклад, за кримінальною статею, але в результаті відповість своїм життям. Цікаве висловлювання одного автора: «У молодості людина робить все, щоб найгірша половина його життя була ще сумніше». Наприклад, порушує закони, займається аморальними справами.

Та це ще не все. Важливо, щоб слово людини не розходилося з ділом. Не слід обіцяти того, чого не зможеш виконати, не слід братися за справи, які тобі не під силу. Краще одразу попередити людину, що ти цього не зможеш. У цьому немає нічого соромного, адже людина — не чарівник, і вона не може вміти все на світі. За такий вчинок тебе будуть поважати ще більше.

Ми доволі часто не дослухаємось до порад батьків (зазвичай з приводу навчання). Якщо ми не хочемо добре вчитися, потім у нас буде менше шансів знайти хорошу роботу, а некваліфікована робота завжди є важчою, вона гірше оплачується.

В результаті ми рано втрачаємо здоров’я, біднішими живемо в майбутньому. Але найважливіше — відповідальність перед іншими, про яку сьогодні забула більшість людей. Хоча люди й мають свободу вибору, хіба це означає, що люди не повинні відповідати за кровопролитні війни, за тероризм? За сорок тисяч дітей, вмираючих кожного дня від голоду, в той час як на пиво і розваги витрачається стільки грошей, що можна годувати цілий рік усіх жителів Африки? Не кажучи вже про те, скільки всього хорошого можна зробити на ті трильйони доларів, які витрачаються на озброєння.

Я не випадково торкнувся таких значних проблем, адже відповідати за свої слова повинні не тільки звичайні люди, а й великі політики. І якби їхні слова не розходилися з ділом, ми б вже давно жили у сучасному, щасливому цивілізованому суспільстві.

А поки що у всіх у нас ще є вибір: навчитися слухатися оточуючих і відповідати за свої слова і вчинки, перестати творити зло і тим самим зробити свій внесок у створення дійсно гарного і відповідального світу. Або залишитися безвідповідальною людиною і потім відповідати перед людьми за свої погані справи та вчинки.