Твір на тему: «Що таке дружба»


Рейтинг твору 3.64 на основі 28 голосів

Раніше я не замислювалася, що таке дружба і чи потрібна вона взагалі. Я вважала, що для гарного настрою і відчуття себе щасливою досить спілкування в класі, у дворі або просто з однолітками. Адже завжди знаходиться хтось поруч, з ким можна поговорити, обговорити які-небудь проблеми.

Тепер я підросла і до всього стала ставитися серйозніше, тепер більше міркую про життя, щастя, майбутнє і сьогодення. Я зрозуміла, що для того, щоб відчувати себе щасливою, потрібні ще й друзі, дружні стосунки. Друг — це та людина, яка пам’ятає про тебе, на яку можна покластися в будь-якій життєвій ситуації, в радості і в біді. І справжніх друзів не може бути багато. Розібратися в цьому мені допоміг один випадок.

Це було влітку, всі мої друзі роз’їхалися відпочивати. Спекотно, а я в міській квартирі; нудно і сумно: сумно від того, що 20 липня мій день народження. Цього дня я прокинулася рано вранці, адже я сьогодні народилася. Але ніхто не розділив моєї радості: мама, тікаючи на роботу, поцілувала в щічку, тато жартівливо зауважив, що сьогодні я виглядаю дорослішою ніж учора. Двері за батьками зачинилися, і я відчула себе нещасною і самотньою. Телефон мовчав, у мене склалося враження, що всі забули про мене саме в цей день, тоді, коли мені хотілося чути голоси друзів. Сльози наверталися на очі, я ходила по квартирі, не могла знайти собі заняття.

І раптом дзвінок у двері. Перше, що я побачила, відчинивши двері, — величезний букет ромашок, мої улюблені квіти, а за ними була Аня. «Як вона тут опинилася? Адже ми вже як рік не спілкувалися, не переписувалися й не дзвонили один одному, я навіть забула про мою стару подругу», — промайнуло у мене в голові.

Познайомилася я з Анею в селі, де жила моя бабуся. Весь вільний час ми були разом; а ось вільного часу у Ані було не так вже багато: вона була старша з дітей, їй потрібно було допомагати батькам і в городі, і по господарству, і за малюками подивитися. Її постійна зайнятість іноді мене дратувала: я хотіла купатися в річці, засмагати, гуляти в лісі, просто базікати, ділитися таємницями. Загалом поводила себе як егоїстка, часто через це у нас виходили маленькі сварки. У той час я була молодшою і багато чого не розуміла, тим більше, що я росла розпещеною дитиною (зі слів моєї бабусі). Мама і тато мене дуже любили і пестили подарунками та розвагами. Розлучилися ми наприкінці минулого літа, коли я їхала в місто. Аня прийшла проводжати мене з букетом ромашок, а я тільки сухо буркнула: «Спасибі».

Побачивши Аню, я розплакалася від щастя. І з цього моменту я зрозуміла: друг завжди зможе пробачити, а самій не варто нагадувати і натякати про свій черговий день народження. Друг — це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них. Я зрозуміла, що справжній друг приймає тебе такою, яка ти є, сумує за тобою. Не випадково говорять, що друг — це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе. Усвідомивши це, я зрозуміла, що повинна бути такою ж, як Аня, і так само ставитися до інших людей, бути тим, хто розуміє і уважно ставиться до близьких і друзів. Я не уявляю собі, що буде, коли ми виростемо. Не хочу заглядати в майбутнє. Сподіваюся, що з Анею ми не розлучимося ніколи.