Твір на тему: «Що мені дали уроки світової літератури»


Рейтинг твору 3.52 на основі 63 голосів

У школі ми вивчаємо багато предметів, які дають нам інформацію про різні явища у світі. На уроках ми дізнаємося багато нового. Деякі предмети мені подобаються більше, деякі менше. Багато в чому через те, наскільки цікаво проходять уроки.

Мій улюблений урок — світова література. Що мені особливо подобається, це те, що він ніби переносить нас в інший час і іншу культуру. Перед нами виникають фігури письменників і поетів минулих століть, на сторінках їхніх творів ми бачимо життя і характери людей, які жили колись до нас, яки є представниками інших народів і часів. Саме в літературних творах вигадані герої постають перед нами як живі, наповнені своїми думками, почуттями. Разом з ними ми переживаємо захоплюючі, а часто і трагічні події, немов стаючи частиною історії.

Мені подобається, коли на уроці світової літератури ми дізнаємося про життя самого письменника або поета, про ті події, які підштовхнули його до написання твору. Крім цього, мені подобається читання за ролями і складання характеристик героїв. Я люблю заучувати красиві вірші про природу або про людей. Вірші ніби передають мені ті почуття, які відчували поети, коли створювали їх.

Уроки світової літератури не тільки пізнавальні, вони розвивають вміння правильно і красиво говорити, співпереживати героям, а також відкривають перед нами дивовижний світ подій, в яких ми б інакше не побували, і людей, яких би по-іншому і не зустріли.

Отже, серед усіх предметів, що ми вивчаємо в школі, я найбільше люблю уроки світової літератури. З раннього дитинства мені дуже подобається читати різні книги. Вони — ніби паралельний світ найцікавіших людей і подій. А крім цього, література тісно пов’язана з реальним життям і висвітлює різні його аспекти. Видатні письменники і поети у своїх творах піднімають важливі проблеми людини і суспільства, намагаються відповісти на філософські питання любові, справедливості, добра.

Для мене урок світової літератури — це не просто знайомство з творчістю чергового письменника. Це ще й ніби особисте знайомство з ним самим. Як сказано в Біблії, «дерево пізнається по його плодах». Так і людину, яка знайшла себе в літературі, найближче можна зрозуміти по його творчості. Часто письменники і поети наділяють героїв своїх творів власними рисами характеру, думками, почуттями і бажаннями.

Крім цього, уроки світової літератури розкривають перед нами те, як і в яких умовах народжувався той чи інший твір, що підштовхнуло автора до його створення. Вивчення композиції і художніх засобів допомагає зрозуміти, як твір знайшов свою форму. Можна вчитися у великих майстрів художнього слова витонченості мови і створенню образів, для того щоб одного дня, можливо, написати свою книгу.

Хоч для того, щоб підготуватися до уроку світової літератури доводиться витрачати багато часу, однак для мене це зовсім не проблема, бо читання — мій найулюбленіший спосіб проводити час. І готуючись до уроку, я швидше відпочиваю, ніж важко працюю. І, по-моєму, це дуже добре, тому що завжди виходить краще, коли робиш те, що тобі подобається.