Твір на тему: «Шануймо старість»


Рейтинг твору 3.75 на основі 48 голосів

Світ старіє. Кількість літніх людей зростає. Зростає і відповідальність суспільства, яке має забезпечити гідну старість своїм громадянам. Справлятися з проблемами самотності, неможливістю організувати побут і дозвілля літніх людей покликані відділення соціального обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, цим займається й багато інших державних, суспільних і громадських організацій. У цих організаціях працюють добрі, чуйні, терплячі і сумлінні люди, які за службовим обов’язком і за покликом серця роблять все можливе, щоб літні люди не відчували своєї самотності і були ще корисні суспільству.

У сучасному світі молодь дуже мало часу приділяє старшому поколінню. Але ж стареньких потрібно поважати і, звичайно ж, піклуватися про них.

Бабусі й дідусі відстоювали нашу гідність під час воєн. Люди билися на фронтах і вмирали, і все це для того, щоб зараз побачити молодого хлопчину або дівчину, що радіють мирному щасливому життю. І як же молодь відплачує їм? Допомагає по господарству, поважає їх, дізнається від них багато цікавого!

Зараз в країні є діти і підлітки, які з великою охотою допомагають старшим людям. Наприклад, навесні школярі організовують групи допомоги ветеранам: допомагають їм у господарстві, спілкуються з ними тощо.

Але замінити сім’ю літній людині не можливо. Давно виросли і розлетілися по світу діти, обзавелися сім’ями онуки. Добре, якщо хтось з родичів виявився поруч і не втратив свого милосердя. А якщо ні? Сімейні зв’язки мають усе менше значення, стара людина придбала зараз неправомірно низький статус, а повага до старості значно зменшилася. Посилилася автономія поколінь: зростає число дітей, що не мають можливості або бажання приймати на себе відповідальність і турботу про батьків, але й у багатьох працездатних пенсіонерів проявляється прагнення до незалежності від дітей.

Навчитися розуміти ближнього і, насамперед, старше покоління — найважливіше соціальне завдання. Адже якою буде наша старість, багато в чому залежить від того, що сьогодні ми самі робимо для наших батьків, старших сусідів у будинку, для тих, хто уособлює собою досвід і мудрість, хто зберігає наші традиції, для тих, хто дав нам життя. Поважайте старість!