Твір на тему: «Роздуми над долями героїв роману «Вир» Григорія Тютюнника»


Рейтинг твору 3.5 на основі 2 голосів

Роман Г. Тютюнника «Вир» справедливо вважається одним з найемоційніших і найталановитіших творів в українській літературі повоєнних років. Прочитавши цей твір, переконуєшся, що його назва розкриває головну суть роману, яку автор хотів донести до читачів.

Життєвий вир нерідко буває нещасним, як буває трагічним і водний вир. Але сміливі люди, сильні духом, здатні перемогти цей вир. Так само і герой роману долає усі життєві перешкоди, поки підіймає тваринництво у сільськогосподарській артілі Троянівки, а потім і коли воює з фашистськими загарбниками. Оксен Гамалія сильніший від виру. Хоч і гине цей герой у нерівнім бою, але цілком зрозуміло, що правда завжди була на його боці. Навіть Юля, на перший погляд, самозакохана і безвідповідальна дівчина, у найвідповідальніший момент усього свого життя з честю витримує іспит на право зватися справжньою людиною.

«Вир» Г. Тютюнника — це бурхливе життя українського народу у довоєнні часи і звитяжна боротьба з німецько-фашистськими загарбниками у грізні роки Великої Вітчизняної війни. Найглибше у пам’яті викарбовується головний герой роману Оксен Гамалія, голова Троянівської артілі, найбільше він запам’ятовується своєю безмежною людяністю. Йому було дуже нелегко головувати, адже в повсякденному житті з’являлося багато проблем, що не мали рішення. Але всюди і завжди Оксен переконує людей, що їх чекає краще майбутнє і вселяє в них віру у щасливе життя. Тому народ цінить і поважає його. Не знаючи відпочинку і втоми, часто забуваючи навіть про свою родину, Гамалія постійно турбувався про рідний колгосп. Його сила волі і невичерпна енергія могла бути гідною подиву і наслідуванню.

Більшість героїв роману «Вир» виявляють риси великої мужності. Таким є і Оксен Гамалія, який з початком війни стає грізним месником, командиром партизанського загону «Іскра». Саме тут повною мірою проявляється любов українців до рідної землі, турбота про співвітчизників і ненависть до фашистських загарбників. А героїчна смерть самого Оксена викликає подив навіть у ворогів, які оточили вже мертвого партизанського командира.

У романі «Вир» Г. Тютюнник возвеличує людей, які знаходили сміливість свідомо йти на загибель заради правди, в ім’я перемоги добра над злом. Герої роману Оксен Гамалія, його батько, Орися, Тимко і завідувач ферми Дорош були кращими людьми села, які серед водоверті людського життя зуміли знайти найвищу правду, які за нею жили, які не пошкодували віддати за правду життя. Вони були впевнені, що тільки правда може зробити людину благородною, дужою і красивою.