Твір на тему: «Проблеми екології»


Рейтинг твору 4.25 на основі 8 голосів


Сучасна наука вважає, що вік нашої планети становить приблизно 5 мільярдів років, а перші сліди життєдіяльності організмів на ній виникли 3,5-4 мільярди років тому. На запитання про те, коли з’явилася людина, існують різні відповіді. Але більшість вчених схиляється до думки, що це відбулося близько 3-х мільйонів років тому. За цей час земна цивілізація пережила майже 15 тисяч війн, у яких за найскромнішими підрахунками загинуло більше 3,5 мільярда людей. І якщо ми згадаємо, що на сьогоднішній день чисельність населення Землі становить приблизно 6,5 мільярдів, то перед нами виникає безрадісна картина самогубного існування.

Мені здається, що ці дати і цифри повинна знати і завжди пам’ятати кожна людина, що живе на Землі. Планета Земля — наш спільний дім, єдиний і неповторний. І якщо в колишні часи письменники-фантасти могли уявляти собі заселення людьми Місяця, Марса і Венери, то сьогодні, мабуть, ні в кого немає сумнівів у тому, що це всього лише фантастика. Як космічне явище, як один із суб’єктів земної природи, ми виникли на Землі, і жити можемо тільки на ній.

Хоча зараз замість слова «жити», на мій погляд, краще підійшло б «існувати». Тому що «існувати» означає «бути в наявності, підтримувати своє життя». А ось «жити» має на увазі творення, відтворення нового життя заради процвітання теперішнього та майбутнього. І це стосується не тільки і не стільки людини, скільки всіх форм і проявів життя на планеті.

Виходить, всі мешканці планети Земля, від непоказної маленької комашки до людини, пов’язані єдиною метою. Зв’язки, що існують між нами і всередині нас, складають життя. Порушення ж зв’язків може призвести до зворотного процесу: поступового згасання і загибелі.

Мені згадується, як одного разу на уроці історії вчитель навів нам приклад, чим може обернутися втручання ідеології в питання екології. Він розповів нам, як колись у Китаї для збільшення врожайності була оголошена загальнодержавна кампанія з винищування горобців. Мотивування було просте – горобці завдають шкоди тим, що клюють зерно. Але вже в найближчі місяці після проведення благої, як тоді здавалося, акції все обернулося плачевними наслідками: комахи, яких знищували горобці, завдали куди більш непоправної шкоди садам, городам і посівам ніж самі горобці. І китайцям довелося в терміновому порядку закуповувати цих птахів в СРСР та інших країнах.

Або інший приклад з журналу «Наука і життя». Приблизно 70-100 мільйонів років тому планета Земля вкрилася зеленими лісами, які зберігаються на ній і до теперішнього часу. Сьогодні навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка б не знала, що ліси — це «легені» планети. Незважаючи на це, найважливіші з них, вологі тропічні ліси, знищуються зі швидкістю 20 гектарів у хвилину. Такі темпи вирубки через чверть століття, найбільше через сорок років можуть призвести до їхнього повного зникнення. Якими наслідками це обернеться для всього людства і планети Земля, не береться пророкувати навіть найсміливіший учений.

Людина назвала себе вінцем творіння, привласнила собі титул царя природи. Але чи не краще відмовитися від усіх титулів і звань і просто жити в гармонії з природою та злагоді з самим собою?