Твір на тему: «Про сильну українську людину»


Рейтинг твору 4.22 на основі 36 голосів

Всім нам знайоме таке поняття, як сила. Перш за все, це сила фізична, яка визначає рівень спортивної підготовки будь-кого з нас. Але не менш важлива для кожної людини сила волі, сила духу і сила характеру, які допомагають досягнути найвищих висот у житті. Сила… З цим коротеньким словом пов’язана безліч радощів і бід, істин і помилок, чеснот і пороків.

З одного боку, звичайна фізична сила викликає пошану, породжує відчуття власної гідності і надає владу над людьми. Але, з іншого боку, така влада спирається тільки на грубу силу, у більшості випадків вона викликає ненависть, пошана з часом переходить в заздрість або в лестощі, а відчуття власної гідності фізично сильної людини досить часто перетворюється у її чванливість і самолюбство.

Досить згадати, як усіх нас у дитинстві приваблювали сміливі й фізично сильні казкові герої, персонажі творів про богатирів та рицарів. Та всі позитивні герої, окрім незвичайної сили, мали таке ж незвичайно добре серце і в будь-яку хвилину були готові виступити на захист ображених. Без коливань такі люди вставали на захист рідного міста, рідної країни, заради добра боролися зі злом, відстоювали щастя і спокій інших людей.

Я вважаю, що людина у справжньому розумінні цього слова — це не тільки назва певної живої істоти. Це звання, якого гідний далеко не кожний. Як і кожне звання, воно передбачає велику відповідальність за поведінку і вчинки. Недаремно ж жорстоких і злих людей ми вважаємо нелюдяними, а жахливе і страшне ми називаємо нелюдським, бо такі риси не можуть належати справжній людині. Я впевнений, що це правильно, а фізична сила більш важлива у світі тварин, ніж у сучасному суспільстві. І щоб вважатися дійсно сильним, достатньо бути добрим, чесним, турбуватися про інших і бути готовим прийти їм на допомогу, а також мати певні цілі, до досягнення яких треба прагнути. Саме такою повинна бути справжня людина.

Отже, щоб бути гідною людиною і робити людям добро, щоб досягти у своєму житті усього, чого бажаєш, зовсім не обов’язково бути фізично сильним, а ось сила духу і сила волі потрібні обов’язково. Тільки за цих умов можна буде сказати, що людина дійсно сильна, навіть якщо у неї немає розвинутих м’язів, і вона зовсім невеликого зросту. Та завжди треба пам’ятати, що звання справжньої людини накладає на нас велику відповідальність, і цьому званню ми повинні відповідати у будь-який час і за будь-яких обставин.