Твір на тему: «Праця і терпіння все перемагають»


Рейтинг твору 3.78 на основі 9 голосів

Я вважаю, що терпіння і труд справді усе перемагають, адже без праці неможливо нічого здобути, а її успіх неможливий без терпіння.

Мою думку може підтвердити простий приклад. Досить згадати, як ми вчилися писати.

Дуже непросто було навчитися виводити складні значки однакової висоти, але свідоме ставлення до справи, праця, терпіння, щоденні вправи, врешті-решт, перемогли. І так само у будь-якій іншій ситуації результати можна отримати завдяки терпінню і праці.

Про це у свій час писав відомий український письменник і філософ Григорій Сковорода, який у своїх творах підкреслював важливість праці у житті людини. Наприклад, мова про це йдеться у байці «Бджола і Шершень», у якій доводиться те, що праця — це необхідна умова щасливого життя, і без неї просто неможливо прожити.

Ще одним підтвердженням того, що саме терпіння і праця перемагають все у житті, є оповідь про головну героїню твору У. Самчука «Марія». Героїні цього твору саме праця допомогла заслужити повагу односельців і здобутися матеріального статку. Все це Марія заробила сумлінною працею. Та й потім, коли довелося будувати нове життя з Корнієм, саме терпіння і праця допомогли Марії привернути чоловіка до господарства, навчити його бути справжньою людиною і хазяїном, який вмів поважати працю інших і працювати заради власного добробуту.

Ще одним яскравим підтвердженням того, що праця і терпіння усе перемагають, є життя видатної української письменниці і драматурга Лесі Українки. Її вроджена хвороба унеможливлювала для неї нормальне життя, позбавляла її занять улюбленою музикою і звичайних радощів, доступних усім іншим. Але поетеса не скорилася своїй долі і наполегливо працювала. Вона вивчала іноземні мови, займалася самоосвітою і в той же час створювала неперевершені поетичні твори.

Отже, усе це підтверджує, що праця і терпіння все перемагають.