Твір на тему: «Поширені кримінальні проблеми»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів

Сьогодні в багатьох країнах світу зберігається досить високий рівень злочинності. Те ж саме можна сказати і про Україну. Це пов’язано насамперед з нестабільною політичною ситуацією в багатьох регіонах і з наслідками світової фінансової кризи, що різко погіршила становище багатьох людей. Переступають закон різними шляхами і в різних областях. Зрозуміло, у всьому світі ведеться докладний облік статистики та структури злочинів. На основі цих вишукувань згодом вносяться поправки до кримінального кодексу і перерозподіляється фінансування державних структур, відповідальних за дотримання законів.

Існує безліч хитрих схем, за допомогою яких людина може понести фінансові втрати. Це і віруси у віртуальному просторі Інтернету, і фінансові інвестиції, і багато-багато іншого. Зрозуміло, що разом з правоохоронними органами боротьбу з шахраями здійснюють різні компанії на локальному рівні. Наприклад, вкрадений телефон у наш час зовсім не означає втрату зручного номера, який знають всі ваші знайомі. Оператори зв’язку готові відновити будь-який номер, якщо абонент напише відповідну заяву і підтвердить свою особистість.

Згідно з прийнятою структурою поділу злочинів, картина в країні виглядає наступним чином. Найбільшу частину з усіх випадків порушення закону становлять злочини проти власності. Їхня частка склала близько 61%. Під ними передбачаються псування, крадіжка чужого майна і ряд інших, менш поширених правопорушень. Такі випадки можуть вести як до адміністративних покарань, так і до кримінальної відповідальності, залежно від конкретних подробиць кожної справи.

Зрозуміло, що за дрібну крадіжку, вчинену без обтяжуючих обставин людиною, позбавленою судимості, засудити можуть тільки до умовного терміну. Значний відрив у відсотковому відношенні спостерігається у правопорушень, пов’язаних з обігом наркотичних і психотропних речовин. Злочини, що класифіковані, як «ті, що загрожують здоров’ю населення», склали 11%. Дані показники дуже умовні, оскільки сюди іноді потрапляють працівники медичної сфери, що перевищили повноваження. Водночас далеко не всі мережі розповсюдження наркотиків розкриті, і зростання наркотичної залежності серед населення говорить про те, що далеко не всі випадки порушення закону у цій області потрапили в офіційну статистику.

Значно менша кількість злочинів зареєстрована за іншими статтями кодексу. Процентне відношення інших порушень виглядає наступним чином: 4,4% — порушення закону за службовим становищем; 3,7% — порушення цивільного населення з відношення до органів влади; приблизно така ж кількість була класифікована як злочини проти життя і здоров’я людей. 3,2% порушень належала до статей щодо порушення моральних норм та громадського порядку. Адміністративні порушення проти цивільної безпеки склали 2,6%. На 0,2% менше було відзначено порушень основних прав свобод. Злочинів у сфері транспорту та господарської діяльності набралося 2,1% і 1,9% відповідно.

Невтішний і основний показник — розкриваність злочинів і піймання правопорушників. Однак, не варто забувати, що багато кримінальних справ порушено, але все ще не закрито, а частина порушників тільки очікують судових розглядів і слухань у своїй справі. Насторожує той факт, що серед порушників 64,2% становили працездатні громадяни, які не мають постійної роботи і не навчаються. Можливо, одним з найбільш перспективних рішень для зменшення злочинності повинні стати дії не силових структур, а уряду. Адже людина, що має можливість мати стабільний заробіток і гідно існувати, свідомо ніколи не піде на порушення закону.