Твір на тему: «Пісня про Буревісника Максима Горького – пам’ятка доби російських революцій»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів


«Пісня про Буревісника» Максима Горького була написана на початку минулого століття, у 1901 році. Вона викликала чи не найбільші пристрасті, які взагалі могли викликати літературні твори. У тогочасній довідці департаменту поліції зазначалося: «Зазначений вірш справив сильне враження на літературні кола відомого напряму, при цьому Горького стали називати не лише «буревісником», але й «буре-глашатаєм», бо він не просто проголошує майбутню бурю, але кличе бурю за собою». Чи можна скласти кращу характеристику цьому творові?

У своїй «Пісні про Буревісника» Горький виразно передає бойовий дух і пристрасну жагу волі: на тлі боротьби стихій, коли все ховається або завмирає, «гордо лине буревісник, чорній блискавці подібний». Безстрашний птах кидає виклик усьому світові.

«Пісня про Буревісника» стала для Горького поворотним моментом, адже його творча діяльність тісно перепліталася з його діяльністю як політика. Стає важко зрозуміти, де закінчується перше і починається друге. У 1902 році Максима Горького обирають почесним академіком. Але дуже скоро результати виборів скасовуються через політичні мотиви — в них втручається сам цар.

З часом «Пісня про Буревісника» активно використовувалася для агітації соціал-демократами і більшовиками. Більшовицький вождь Ленін використовував образ горьківського Буревісника навіть у своїх статтях. Одну зі своїх статей під назвою «Перед бурею» Ленін закінчує цитатою з «Пісні про Буревісника»: «Хай сильніше гряне буря!».

Не тільки тогочасні політичні діячі, а й світ мистецтва починає бачити у М. Горькому літератора принципово нового мислення, виміткою якого стає знов таки «Пісня про Буревісника». Образ Буревісника підсвідомо поширюється на всю подальшу творчу діяльність митця.

Масштабність почуттів, добре знайомих більшості сучасників Максима Горького, незвичайно підсилилася в «Пісні про Буревісника», у здатності видатного письменника роздмухувати до великого полум’я соціальну нерішучість співвітчизників і надихати їх на боротьбу за свободу.

«Пісня про Буревісника» стала відображенням одного з найсуттєвіших періодів тієї епохи, своєрідною пам’яткою і документом. Якщо у нас виникне бажання дізнатися, що відбувалося на початку минулого століття, можна зазирнути в підручник історії, але якщо нас зацікавить, що у ті часи відчували люди, про це можна дізнатися у неперевершеній «Пісні про Буревісника».