Твір на тему: «Перемогти в собі звіра – це особиста проблема героя чи вічна проблема кожної людини?»


Рейтинг твору 4.35 на основі 20 голосів

Педро Кальдерон є видатним іспанським драматургом епохи бароко. Серед відомих у всьому світі творів цього письменника найбільшої популярності набула п’єса «Життя — це сон», сюжет якої став яскравим прикладом духовної еволюції людини.

З головним героєм цього твору принцом Сехісмундо ми зустрічаємось у вежі, де його тримають як небезпечного звіра. Тримають тільки тому, що на момент його народження гороскоп пророкував появу на світ правителя-тирана. На диво, ми бачимо незвичайно сильну особистість, людину, яка сповнена сумними роздумами про вроджену гріховність людини і навколишній стан речей. Сехісмундо добре розуміє, що над ним тяжіє якийсь фатум, але він не може зрозуміти, як його подолати.

За сюжетом твору Сехісмундо є сином короля Польщі Базиліо, який перед народженням сина отримав зловісну для себе ознаку. Йому пророкували, що у світі з’явиться чудовисько у вигляді людини, і скоріш усього, це буде його син. Тому одразу після народження син короля був заточений у вежі. Кожен день свого життя Сехісмундо намагався побороти у собі звіра.

Але після визволення, потрапивши у королівський замок, герой змінюється і навіть не пробує довести, що він звичайна людина, а лише робить те, що йому хочеться і невдовзі стає майже некерованим. А коли батько намагається нагадати Сехісмундо про людинолюбство і пробує його напоумити, той кидає у відповідь своєму батькові звинувачення в тому, що король закрив для свого сина рідну домівку і, заточивши у вежі, виховав його, як звіра.

Сехісмундо пробув у королівському палаці тільки один день, після чого король дав розпорядження повернути свого сина до його вежі. Свобода для героя була настільки швидкоплинною, що йому вдалося вселити думку, що то був звичайний сон. А король Базиліо в той час планує зробити своїм нащадком герцога Астольфо. Але народ постає проти цього і під час боротьби визволяє з вежі Сехісмундо. Той очолює повстання і приймає участь у боротьбі своїх співвітчизників за незалежність. Після перемоги ватажка обирають новим королем Польщі і надають йому необмежену владу.

Та тапер Сехісмундо абсолютно байдужий до благ життя і насолод, бо йому вдалося перемогти власний егоїзм. А набути йому гуманність і мудрість допомагає переконання в тому, що «життя є сон». Сехісмундо не вбуває Оцу, як пророкували колись королю, і передбачення не здійснюється, бо воля цієї людини перемагає її долю.

Так Сехісмундо переміг в собі звіра, довів, що кожна людина спроможна бути вище і врешті-решт перемогти в собі звіра, який знаходиться глибоко в душі. Довів і те, що кожен день мільйони людей намагаються довести людям, що вони не звірі, та не помічають, що діється навколо них, руйнують те, що їм дано природою.

Отже, п’єса Педро Кальдерона «Життя — це сон» утверджує думку про те, що кожен з нас зможе стати людиною тільки після того, як переможе в собі глибоко захованого звіра і усвідомить, що важливе не тільки те, що коїться в її душі, а й те, що відбувається навколо.