Твір на тему: «Оспівування римської доблесті і величі Риму в поемі Вергілія «Енеїда»


Рейтинг твору 4 на основі 9 голосів

Життя та творча діяльність найвидатнішого поета доби правління Октавіана Августа Публія Вергілія Марона припала на останнє століття до нашої ери. Найкращим твором цього поета вважається неперевершена поема «Енеїда», яка була написана на прохання самого імператора. Писав її Вергілій вже у зрілому віці і присвятив цьому творові майже десять років. Роботу над «Енеїдою» зупинила смерть поета.

За задумом Вергілія, поема «Енеїда» повинна була досягнути одразу кількох цілей. По-перше, він поставив собі за мету створити неперевершений літературний твір, подібний героїчному епосу давньоримського поета Гомера. По-друге, Вергілій бажав відтворити історію заснування великої Римської імперії. По-третє, поет хотів розповісти історію роду імператора Октавіана і довести божественне походження його влади. Вергілій блискуче ворався із усіма поставленими перед собою завданнями і написав дійсно найкращий твір давньоримської літератури.

«Енеїда» Вергілія стала найвидатнішою поемою, написаною за найкращими класичними традиціями. Поема складається з дванадцяти окремих книг. За своєю тематикою перші шість книг поеми наближені до гомерівської «Одісеї», а інші шість базуються на основних подіях, відтворених у «Іліаді» того ж Гомера.

Незважаючи не те, що «Енеїда» була написана за мотивами поетичних творів Гомера, вона стала окремим, неперевершеним за своєю художньою значимістю твором, який відобразив основні історичні етапи створення могутньої Римської імперії. Але цей твір не тільки про заснування імперії, а й про її історичну місію, призначену богами і долею. Від гомерівських творів «Енеїда» відрізняється тим, що у Гомера люди не завжди погоджуються з богами і не завжди виконують їх волю, а у Вергілія це неможливо. Еней беззаперечно підкоряється богам, адже він один з найкращих представників майбутньої імперії, тому для нього воля богів дорівнюється до наказів воєначальників.

У поемі Вергілія «Енеїда» можна спостерігати цілу низку реальних епізодів історії Римської імперії. Спочатку автор розповідає про те, як родоначальників Риму Ромула і Рема вигодувала вовчиця, а потім Вергілій наче гортає сторінки історії і розповідає про викрадення сабінянок, війну між Римом і сабінянами, розбирання подій і страти. Отже, за яскравими художніми образами «Енеїди» добре простежується велике майбутнє наймогутнішої держави свого часу — Римської імперії.