Твір на тему: «Образ Павлуся в повісті Андрія Чайковського «За сестрою»


Рейтинг твору 3.65 на основі 60 голосів

Свою повість «За сестрою» А. Чайковський написав у 1907 році. Цей твір одразу ж здобув популярність у читачів. Події повісті відбуваються у часи середньовіччя, коли татарські і турецькі загарбники руйнували міста і села, забирали в полон і вбивали людей, у часи, коли мужні козацькі воїни виборювали свободу для своїх співвітчизників і рідної землі. Повість «За сестрою» — це не просто твір на історичну тему, це твір про мужність і вірність, про мандри і пригоди.

Головний герой повісті «За сестрою» — підліток Павлусь, на долю якого випало багато незвичайних пригод. Хлопчик жив з матір’ю, сестрою Ганнусею і дідусем у невеличкому селі Спасівка. Але трапилося так, що одного дня життя Павлуся перевернулося: хлопець втратив маму та дідуся, а сестру Ганнусю вороги забрали в полон. Щоб її врятувати, йому довелося відправитися в небезпечні далекі мандри.

Павлусь бажав довести собі та іншим, що він — гідний нащадок вірних захисників України запорізьких козаків. Тому хлопчик залишив батька та старшого брата, залишив козаків і сам відправився визволяти сестру. На шляху до Криму у Павлуся було багато перешкод, але він не здався, адже був славетного козацького роду.

У Криму Павлуся змушували тяжко працювати, карали, навіть продавали, але всі випробування долі він переніс з гідністю і честю, та ще й іншим допомагав у скруті. Саме таким сміливцям, як Павлусь, частіше усього посміхається вдача. Хлопчик досяг того, до чого так довго прагнув: Девлет-гірей відпустив із неволі сміливого юного козака разом із сестрою. Він навіть дав їм охоронну грамоту, завдяки якій їх не мали права чіпати татари і турки. Хочеться сподіватися, що в майбутньому з Павлуся вийшов гарний козацький ватажок.

«Я поклав собі за ціль мого життя переповісти в белетристичній формі нашу історію з козацького періоду й тим заповнити цю прогалину в нашій літературі. До того часу мало хто до того брався», — писав А. Чайковський про свої літературні надбання. Немає ніякого сумніву в тому, що це письменникові вдалося повною мірою, адже повість «За сестрою» та інші його твори, цікаві та захоплюючі оповіді, розповідають про славне історичне минуле України. А головна думка, яку утверджував в них А. Чайковський — це необхідність бути добрим, чесним і мужнім, любити своїх рідних, свій край і Батьківщину.