Твір на тему: «Не суди по силі рук, а суди по силі серця»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів

«Все, з понеділка починаю нове життя! Відмовляюся від комп’ютера, починаю займатися спортом». Знайома фраза? Однак, з понеділка, всупереч «сподіванням і мріям», життя йде по-старому: знову комп’ютер, телевізор, а спортивний костюм продовжує припадати пилом у шафі. Хочете змінити це раз і назавжди? Тоді дайте собі іншу обіцянку: «З понеділка починаю виховувати силу волі».

Як правило, задумуватися про силу волі ми починаємо тоді, коли хочемо чогось досягти. Сильна воля є не у всіх, і здобувається вона не за один день. Адже наша воля подібна дереву: її треба ростити кожен день і кожну годину. Зі слабкою волею ви нічого не доб’єтеся. Якщо хочете, щоб ваша «слабка» воля перетворилася на «сильну», її треба тренувати.

Щоб виховати силу волі, необхідно мати сильну мотивацію. Тому, перш за все, запитайте себе, а чого ви хочете? І чи справді ви цього хочете? Може, ви хочете зайнятися спортом, тому що «всі друзі й подружки ходять в спортзал, а я ні». Або ви хочете сісти на дієту, бо «це модно». Для великих досягнень і цілі повинні бути великими. Якщо ви хочете зайнятися спортом, бо самі так вирішили, тому що розумієте, що ніхто, крім вас, не подбає про ваше здоров’я, тоді успіхів вам. Наступний крок — створити для себе «ідеальну картину» того, чого ви хочете домогтися, іншими словами, поставити мету. Запишіть свою мету, причини, з яких її досягнення таке важливе для вас, і кожного дня перечитуйте свій твір. Це додасть вам сил.

Людина з сильною волею — та, яка перемагає себе. Тому і виховувати волю необхідно методом «перемоги над собою». Кожен день давайте собі маленькі обіцянки, виконуючи які, ви будете боротися зі спокусами. Вирішили сісти на дієту? Для початку дайте собі обіцянку не з’їсти за день жодної цукерки. Вирішили почати бігати вранці? Тоді для початку дайте собі обіцянку прокидатися о 6 ранку. Як тільки привчите себе до таких «маленьких» перемог — збільшуйте запити.

Як зрозуміти, що ви вже готові «до наступного кроку»? Дуже просто. Коли за день ви не з’їли жодної цукерки і навіть не задумалися про це, коли вскочили в 6 ранку вже без будильника і відчайдушних криків організму «Ну ще хоч п’ять хвилиночок посплю!», коли ваші «перемоги» не приносять вам дискомфорту — саме час дати собі складніше завдання. От у цьому і полягає основний механізм виховання сили волі. Але можна дати ще кілька рекомендацій. Наприклад, хваліть себе за кожну, навіть «маленьку» перемогу над собою, попросіть ваших близьких підтримати вас. Тільки вони не повинні докоряти вас: «Ти ж обіцяла сісти на дієту, а знову жуєш пиріжок!». Краще нехай підбадьорюють: «Уяви: коли ти схуднеш, то знову зможеш надіти свої кращі джинси!».

Якщо щось не виходить, не лайте себе. Краще спробуйте зрозуміти, чому не виходить. Швидше за все, ви дали занадто складне завдання для вашої волі. Тому розбийте своє завдання на ще дрібніші підпункти: прокидатися не о 6 ранку, а дещо пізніше. Ніколи не опускайте руки і пам’ятайте про поставлену мету. Пам’ятайте, що сила не в руках, а в серці. Тоді ваша завзятість і старання, зрештою, приведуть вас до бажаного результату. До речі, якщо виховаєте силу волі один раз, то надалі вам буде все простіше досягати цілей у різних ситуаціях вашого життя.