Твір на тему: «Наша доля в наших руках» (варіант 2)


Рейтинг твору 4.8 на основі 5 голосів


Вважається, що характер людини протягом життя не змінюється, кажуть, що «горбатого тільки могила виправить». Насправді це не так. Все знаходиться в наших з вами руках, і все залежить тільки від нас самих. Адже майже всі вчинки людина здійснює під впливом думки, а думками можна керувати. Подумки можна погасити гнів або навпаки розпалити його, можна думками пробудити в собі любов, або ж вбити її. Все можна.

Кожна людина за допомогою власних думок здатна створити собі саме той характер, який вона хоче мати. Тут найголовніше, щоб було бажання. І залізна воля. Багато людей зі слабкою волею йдуть на поводу у своїх низинних почуттів і не бажають змінювати що-небудь у своїй поведінці. Їм набагато легше звалити потім все на свій характер, мовляв, я такий і народився, і нічого тут не поробиш. Хоча, напевно, кожному з нас неодноразово доводилося ставати свідком дивовижних випадків, коли характер людини змінювався просто на очах.

Наприклад, грубий, безцеремонний мужлан, люблячий познущатися над беззахисними і слабкими домочадцями, потрапляючи в компанію хороших чоловыкыв, тут же ставав спокійним і ввічливим. Навіть часом не віриться, що це один і той самий чоловік, настільки бувають разючі зміни.

За допомогою наших думок ми можемо регулювати свій характер і управляти своїми бажаннями. На жаль, багато людей не вміють цього робити, і їхнє життя нагадує скачки на необ’їжджених конях: ніколи невідомо, куди завезуть їх в наступний момент неприборкані бажання.

Часто буває й так, що, зробивши якийсь вчинок, людина тут же починає про це шкодувати: навіщо я це пообіцяв, навіщо я на це погодився, навіщо я це сказав, зробив тощо.

Особливо багато помилок робиться тоді, коли у людини поганий настрій або вона роздратована, коли людина втрачає контроль над власними думками і поведінкою. Часто відбувається таке, про що на ранок і згадувати соромно — доводиться посилатися на втрату пам’яті.

Контролювати свої думки можуть всі люди, але не всі цього хочуть. Але життя таке, що волею-неволею кожному доводиться вчитися цьому нелегкому ремеслу. Як правило, у тих людей, які не можуть приборкати свої думки, життя складається вкрай невдало. Від негативних думок у них виникає безліч проблем: і зі здоров’ям, і з удачею, і з особистим життям, і з професійними успіхами.

На жаль, вмінню керувати своїми думками не вчать у школі, хоча, безумовно, будь такий предмет, він би став найважливішим і першорядним для усіх. Адже це теж ціла наука — як подумки зробити себе щасливим, як навчитися правильно любити, як вибудувати свої стосунки з друзями та батьками тощо. Ці знання потрібні абсолютно кожній людині. А ще потрібно пам’ятати, що цій науці може навчитися кожен з нас самостійно, і тоді наша доля буде дійсно в наших руках.