Твір на тему: «Народжений великим» трагедією Вільяма Шекспіра «Гамлет»


Рейтинг твору 2.33 на основі 3 голосів

Серед багатьох відомих афоризмів видатного англійського драматурга В. Шекспіра є й такий: «Одні народжуються великими, інші досягають величі, третім її нав’язують». Щодо автора цього афоризму, то немає ніякого сумніву у тому, що він відноситься до тих, хто й справді народився великим, бо такий незвичайний талант людина може отримати лише по народженню, лише від Бога.

В. Шекспір написав не дуже багато драматичних творів, але у світовій культурі вони мають таке значення і таку вагу, що ніколи не зійдуть зі сцен найвідоміших театрів світу. У його творах – не просто життя людей, їхні стосунки, інтриги тогочасного суспільства, а й оголений внутрішній світ героїв, народження та смерть почуттів, вир справжніх пристрастей.

Я впевнений, що В. Шекспіра можна з задоволенням читати у будь-якому віці. Навіть якщо інколи стає незрозумілою складна поведінка героїв, не слід через це засмучуватися, адже можна просто насолоджуватися цікавим сюжетом. Рано чи пізно кожен, хто прочитає історію Гамлета, обов’язково повернеться до неї ще раз, обов’язково замислиться над сенсом свого життя, обов’язково опиниться перед рішенням складного гамлетівського запитання: «Бути чи не бути?».

Неперевершений талант В. Шекспіра охопив майже увесь період розвитку світової культури, що передував творчості драматурга. У його п’єсах навіть античні сюжети засяяли і висвітилися по-новому. Природа щедро його обдарувала. Він був талановитим актором, поетом і драматургом. Драматичні твори В. Шекспіра, як і його сонети, відзначаються мелодійністю і свіжістю звучання, сильними почуттями і захоплюючим сюжетом.

Афоризм В. Шекспіра «Чим пристрасть сильніша, тим скорботнішим буває у неї кінець» наче стосується його трагедії «Гамлет». Раптова смерть батька Гамлета і події, які розгорнулися після його загибелі при дворі, змусили головного героя вдатися до пошуку правди. Гамлет був пристрасним і розумним юнаком. Він розумно не поспішав з судом над вбивцею короля, він шукав істину, сумнівався і вагався. Але ці вагання і сумніви не були слабкістю героя. Навпаки, це була виважена поведінка розумної людини з високим рівнем моралі, людини з почуттям гідності.

«Світ розхитався» – це відомі слова із безсмертного «Гамлета». Світ і справді час від часу хитається, відбувається переоцінка людських цінностей, але людство рухається далі, людство так само з задоволенням дивиться п’єси В. Шекспіра. Він створив такі образи, які ніколи не застаріють і будуть викликати вічний інтерес у всі часи – у цьому й полягає його геніальність.