Твір на тему: «Національний характер поезії Волта Вітмена»


Рейтинг твору 4 на основі 13 голосів


Спосіб життя відомого американського поета Волта Вітмена був схожий на існування багатьох митців того часу. Він був змушений рано кинути навчання і заробляти на життя, працюючи спочатку розсильним, учнем друкаря, і навіть учителем у сільській школі. Потім Вітмен працював репортером і редактором у Нью-Йорку, переходячи з газети в газету. Шлях поета до літератури виявився насиченим різноманітними інтересами, враженнями і подіями.

Одержимий безмежним самолюбством, досить складний і суперечливий, Вітмен претендував на звання творця американської епічної поезії. Він описував «єдину, неподільну, небувалу, велику, складну демократичну націю».

Поет вирізнявся радикальними політичними поглядами, він захоплювався ідеями демократії і свободи, активно виступав проти рабства. Сполучені штати він бачив як Батьківщину незалежної, вільної, нової людини. За своїми переконаннями і поглядами Волт Вітмен належав до прихильників демократичної партії, яка мала назву «Вільна земля».

В ті часи, коли жив і творив В. Вітмен, йшла кровопролитна затяжна війна між США і Мексикою. Країна розділилася на рабовласницькі і вільні штати. Найбільшим прагненням поета було створення поеми, яка б прославляла американський спосіб життя та ідеали американської демократії. А поштовхом до написання такого твору стала подорож Вітмена Америкою.

На той час творче кредо поета було вже сформоване. В його основі була віра у всемогутність і непереможність духу людини. Він щиро вірив у важливість поетичної творчості, у всесвітню демократію і братерство. Багатогранне, бурхливе, мінливе життя країни поет зобразив в одній з найкращих своїх поетичних збірок «Листя трави»:

«Чую — співає Америка,

Різні пісні я чую,

Співають робітники,

Кожен співає свою гучну й радісну пісню».

Дуже великим ударом для Вітмена стало вбивство президента Америки Авраама Лінкольна. Його пам’яті поет присвятив цілий цикл віршів. Він добре розумів, наскільки важливою і плідною була діяльність Лінкольна, який дуже багато зробив для того, щоб утвердити молоду країну на шляху зміцнення, розквіту і демократії.

«О капітане, мій капітане! Позаду путь трудна.

Всі бурі корабель здолав, і слава нам луна.

Нас гавань жде, і дзвін гуде, і люд радіє з нами.

Несхибний витримали курс ми поміж бурунами».

Поетична творчість митця зазнавала багатьох перетворень. До кінця свого життя він виправляв і доповнював свої поеми. У своїх творах поет утверджував ідеал свободи і вірив, що колись американська нація стане однією з найвеличніших. Зараз ми можемо переконатися, що Сполучені штати Америки і дійсно набули могутності та великого міжнародного авторитету. Отже, В. Вітмен став справжнім провидцем, а його слава сягнула далеко за межі континенту.