Твір на тему: «Національний характер поезії Волта Вітмена»


Рейтинг твору 3.78 на основі 92 голосів

Спосіб життя відомого американського поета Волта Вітмена був схожий на існування багатьох митців того часу. Він був змушений рано кинути навчання і заробляти на життя, працюючи спочатку розсильним, учнем друкаря, і навіть учителем у сільській школі. Потім Вітмен працював репортером і редактором у Нью-Йорку, переходячи з газети в газету. Шлях поета до літератури виявився насиченим різноманітними інтересами, враженнями і подіями.

Одержимий безмежним самолюбством, досить складний і суперечливий, Вітмен претендував на звання творця американської епічної поезії. Він описував «єдину, неподільну, небувалу, велику, складну демократичну націю».

Поет вирізнявся радикальними політичними поглядами, він захоплювався ідеями демократії і свободи, активно виступав проти рабства. Сполучені штати він бачив як Батьківщину незалежної, вільної, нової людини. За своїми переконаннями і поглядами Волт Вітмен належав до прихильників демократичної партії, яка мала назву «Вільна земля».

В ті часи, коли жив і творив В. Вітмен, йшла кровопролитна затяжна війна між США і Мексикою. Країна розділилася на рабовласницькі і вільні штати. Найбільшим прагненням поета було створення поеми, яка б прославляла американський спосіб життя та ідеали американської демократії. А поштовхом до написання такого твору стала подорож Вітмена Америкою.

На той час творче кредо поета було вже сформоване. В його основі була віра у всемогутність і непереможність духу людини. Він щиро вірив у важливість поетичної творчості, у всесвітню демократію і братерство. Багатогранне, бурхливе, мінливе життя країни поет зобразив в одній з найкращих своїх поетичних збірок «Листя трави»:

«Чую — співає Америка,

Різні пісні я чую,

Співають робітники,

Кожен співає свою гучну й радісну пісню».

Дуже великим ударом для Вітмена стало вбивство президента Америки Авраама Лінкольна. Його пам’яті поет присвятив цілий цикл віршів. Він добре розумів, наскільки важливою і плідною була діяльність Лінкольна, який дуже багато зробив для того, щоб утвердити молоду країну на шляху зміцнення, розквіту і демократії.

«О капітане, мій капітане! Позаду путь трудна.

Всі бурі корабель здолав, і слава нам луна.

Нас гавань жде, і дзвін гуде, і люд радіє з нами.

Несхибний витримали курс ми поміж бурунами».

Поетична творчість митця зазнавала багатьох перетворень. До кінця свого життя він виправляв і доповнював свої поеми. У своїх творах поет утверджував ідеал свободи і вірив, що колись американська нація стане однією з найвеличніших. Зараз ми можемо переконатися, що Сполучені штати Америки і дійсно набули могутності та великого міжнародного авторитету. Отже, В. Вітмен став справжнім провидцем, а його слава сягнула далеко за межі континенту.