Твір на тему: «Міграція українського народу»


Рейтинг твору 3.69 на основі 16 голосів

За останні два десятиріччя наша країна набула статусу «донора», адже нині, на жаль, Україна інвестує людський капітал в економіку більшості розвинутих країн світу. Я впевнений, що масова міграція наших співвітчизників становить серйозну загрозу економічному розвитку і безпеці країни. Тому сьогодні проблеми міграції українського народу повинні стати об’єктом підвищеної уваги суспільства, а особливо — представників влади.

Деякі з наших співвітчизників вважають, що Україна залишиться могутньою державою навіть тоді, коли в ній залишиться і п’ятнадцять мільйонів населення. Але привабливими у цьому випадку для іноземних держав стануть не інвестиції чи економічні можливості країни, а наша родюча українська земля.

На жаль, сьогодні державні органи влади майже не займаються рішенням проблем з міграцією населення, а деякі з них навпаки створюють усі умови для того, щоб українці виїздили за кордон. Прикладом цьому можуть бути приватні та комерційні структури, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном. Дехто вважає, що це сприяє покращенню міжнародних відносин України з іншими державами, але це досить сумнівна думка. Чому б діяльність подібних структур не спрямувати на внутрішній ринок країни і забезпечувати наших співвітчизників робочими місцями вдома?

Адже коли українські фахівці залишають Батьківщину і виконують професійну роботу в наймах за кордоном, в Україні їхню роботу виконують непрофесійні найманці зі слаборозвинутих країн. Така ситуація не може забезпечити розвиток економіки і покращити рівень життя в нашій країні. На жаль, наші високопосадовці не дуже люблять говорити про реальну кількість українців, які покидають країну заради роботи за кордоном, як і про кількість тих, хто їх заміняє, приїжджаючи до нас з тих країн, де заробітна платня ще нижча, ніж в Україні. Таких людей мільйони, і я вважаю, що нині це справжня національна трагедія, адже життя кожної людини — єдиний і неповторний світ.

На мій погляд, потребує вирішення і таке питання, як гарантування усіх прав і свобод українців за кордоном, не важливо, з якої причини вони там перебувають — працюють, відпочивають чи подорожують. За таких обставин наші співвітчизники створюють негативний імідж нашої держави, і це ніяк не йде на користь прагненням уряду України до інтеграції в європейське співтовариство.

Без уваги до своїх громадян будь-яка держава не має майбутнього, перспектив розвитку. Але у пошуках успішнішого майбутнього, кращих умов праці і вищої заробітної плати, у боротьбі за зменшення міграції українцям треба покладатися не тільки на уряд, але й на самих себе — змінювати на краще свою країну і бути відповідальними за своє життя, за свою діяльність на благо країни.