Твір на тему: «Класичний патріотизм і його вияви»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів


Неможливо сказати точно, коли зародився такий термін, як патріотизм. Сьогодні він є невід’ємним фактором, який зміцнює і згуртовує людей, які прагнуть збудувати єдину та сильну державу, в якій житимуть самі і народжуватимуться їхні діти та внуки. Проявляється він по-різному, адже хтось веде боротьбу за майбутнє країни безпосередньо на її території, дехто займається її розвитком поза межами кордону.

Класичний патріотизм чудово проілюстрований у першому історичному романі авторства Пантелеймона Куліша — «Чорній раді». Він багатий на яскравих персонажів, які і є представниками касти під назвою «патріоти». Це герої, що займаються розбудовою України майже все своє свідоме життя. Іван Шрам та його син, персонажі, яких ми зустрічаємо на перших сторінках роману, їдуть до Череваня, аби переконати його виступити під булавою гетьмана Якима Сомка, який бореться за владу. Козацький полковник та Петро Шраменко дбають та хвилюються за майбутнє своєї країни. Їхній патріотизм проявляється в небайдужості до української долі в часи хиткої політичної сутички. Черевань — чоловік, який у минулому боровся за право України існувати на карті світу, але сьогодні не хоче докладати зусиль заради її розквіту. Він був патріотом, але не залишився ним на все життя, як, наприклад, один із ключових героїв роману Яким Сомко. Це яскравий представник класичного патріотизму, який виявляється у всіх його діях: бажанні своєю владою змінити хід історичних подій та об’єднати Правобережну й Лівобережну Україну, готовності померти за свою ідею. Кирило Тур, який вірою і правдою служить своєму гетьману, також є патріотом, який дотримується тих же канонів, що і його командир.

Ще одним прикладом з української літератури, через призму якого можна проаналізувати основні положення класичного патріотизму, є роман Юрія Яновського «Вершники». Члени сім’ї Половців дотримуються абсолютно протилежних політичних поглядів. Вони представляють різні сили, які вийшли на кін, і в той же час є безпосередніми представниками класичного патріотизму. Андрій стоїть на чолі загону Антона Денікіна, Оверко — під жовто-блакитним прапором, Панас воює під ідеєю батька Махна, і водночас ними керує одна ідея — світле майбутнє держави, хоча своїми діями вони наближають її роздробленість і руйнацію.

На мою думку, неможливо дослівно описати, що таке класичний патріотизм — це поняття безумовно зрозуміле для тих, хто є його наслідниками. Сьогодні Україна потребує тих, хто готовий запалитись цим терміном і втілити його в життя ціною власного існування. І я вірю, що такі герої знайдуться, а з їхньою допомогою наша держава розквітне.