Твір на тему: «Ідейно-художній аналіз роману «Візантійській кінь»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів


В. Чемерис — добре відомий український письменник, який за сорок років активної творчої діяльності зробив великий внесок у розвиток сучасної української літератури. У літературний загал української культури цей письменник увійшов як талановитий автор гумористичних збірок. Гумористом В. Чемерис вважає себе й сьогодні, але це зовсім не заважає йому творити в таких серйозних жанрах, як фантастика та історія.

Особливе місце в творчій діяльності В. Чемериса займають історичні романи «Ольвія», «Фортеця на Борисфені» та «Візантійський кінь». Ці твори стали безсумнівним успіхом письменника і свідченням його безперечного таланту та майстерності. Свого часу ці романи висувалися на найвищу в Україні літературну премію ім. Т. Шевченка. Зараз В. Чемерис киянин, але багато часу він провів на Дніпропетровщині і Придніпров’ї. Саме там після закінчення школи почалася його трудова біографія.

Історичні романи В. Чемериса, зокрема роман «Візантійський кінь», пов’язані з українським народом, з Батьківщиною та рідним йому Придніпров’ям. У романі «Візантійський кінь» письменник зображує велич і красу Дніпра, його видатне історичне минуле, прикрашує свою оповідь легендами, які пов’язані з Дніпром.

З величезним талантом письменник знайомить читачів з найвеличнішою українською річкою та її довкіллям, з місцями відпочинку та кліматом Дніпра, причому все це відображує в історичному контексті. Мандрівка Дніпром разом з письменником стає для читачів справжньою екскурсією з цікавими розповідями та захоплюючими краєвидами.

Кожен, хто знайомиться з Дніпром з творів В. Чемериса, розуміє, наскільки дорогою є ця річка для письменника, наскільки дорогим Дніпро залишається для кожного щирого українця. В основі роману «Візантійський кінь» лежить легенда про знайомого усім нам з історії Візантійського коня, а сам твір розповідає про події далекого минулого, коли запорізькі козаки під керівництвом Івана Підкови здійснили похід на швидкісних «чайках» Чорним морем до Туреччини.

Роман В. Чемериса став цікавою розповіддю про напад запорожців на турецьку фортецю Сіноп. У результаті цього нападу козаки не тільки звільнили бранців, а й отримали золотого коня. Отже, головною ідеєю цього твору стало возвеличення козацької винахідливості, мужності і мудрості, вміння цінувати надбання предків і культурні національні цінності.